FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA-VOINŢA SIBIU

Concordia Chiajna - Voinţa Sibiu 2-0 » Evadare din infern

Ilie Iordache

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 aprilie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 27 aprilie 2012 19:55

Chiajna a cîştigat în această seară fără probleme derby-ul din subsolul clasamentului cu Voinţa Sibiu, 2-0, şi se distanţează la patru puncte de primul loc retrogradabil.

CLICK AICI PENTRU COMENTARIUL LIVETEXT!

Scorul a fost deschis în prima repriză de Viorel Dinu, atacantul Concordiei reluînd în plasă din apropiere centrarea excelentă a lui Adrian Popa (38). Sibiul n-a reuşit să se ridice la nivelul cerut şi a mai primit o lovitură cu un sfert de oră înainte de final. Ilie Iordache a făcut 2-0 după ce Miron blocase în primă fază penalty-ul obţinut şi executat de Rocha după henţul lui Tînc (74).  Fundaşul sibian a fost eliminat în urma acestei faze.

Chiajna acumulează 33 de puncte şi urcă pe locul 11 în clasament, la egalitate cu Ceahlăul.

ECHIPE DE START
Concordia Chiajna
Aşezare : 4-4-2
Niţă -  Krumov, Mamele, D. Bratu, Guilherme -- Ad. Popa, L. Filip, R. Iancu,  I. Iordache - V. Dinu, Rocha
Antrenor: Laurenţiu Reghecampf
Rezerve: Baruch, Ad. Popa II, Silviu Pană, V. Munteanu, V. Iacob, Mihalcea, Paulinho

Voinţa Sibiu
Aşezare: 3-4-3
Miron - Tînc, Cr. Apostol, N. Grigore II - Maghici, Beza, Dîlbea, Postolache - Tătar, Zăgrean, Cigan
Antrenor: Alexandru Pelici
Rezerve: Dănălache, C. Lungu, Antohi, Lukanovici, Bunea, C. Străuţ, Neguţ

Arbitru: Ad. Cojocaru. Asistenţi: V. Avram, I. Timar

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Episod de pomină în cantonamentul echipei de Liga 1: „Săream pe balcon și luam prăjituri. Să vă spun cum păcălea cântarul”
Atacantul ce-ar putea fi marea surpriză a lui Il Luce la națională: născut în Austria, joacă în cupele europene, este pe lista granzilor României
Nationala
Răsturnare de situație cu transferul anunțat de FCSB! Gigi Becali oferă doar jumătate din suma cerută

Presa din Grecia a rezumat într-un SINGUR cuvânt eșecul lui PAOK cu FCSB din Europa League și a numit omul meciului

Așa se fac schimbările la FCSB! Imagini fabuloase cu Gigi Becali și Mihai Stoica surprinse de reporterul GSP