FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - CFR CLUJ SE REJOACĂ DE LA 0-0

E oficial! » Arbitri străini la U Cluj - CFR

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 mai 2012 00:00 / Actualizat sambata, 12 mai 2012 22:10

Alexandru Tudor nu va avea ocazia să îşi spele păcatele după ce a oprit meciul dintre U Cluj şi CFR Cluj în minutul 27, la scorul de 0-1.

Comisia de Disciplină a decis ca meciul să se rejoace, dar "centralul" din Bucureşti nu va mai conduce partida. U Cluj a înaintat un memoriu prin care a solicitat arbitri străini, acceptat de LPF.

"Universitatea Cluj a făcut cerere de două zile ca la meciul cu CFR Cluj să fie arbitri străini. S-a aprobat, iar derby-ul de vineri urmează să fie condus de o brigadă venită de afară", a spus Dumitru Dragomir la GSP TV.

Meciul dintre U Cluj şi CFR Cluj se va rejuca vineri, de la ora 21:30, pe DigiSport şi liveTEXT pe GSP.RO.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”