FOTO La cuțit » Varela se operează: "Durerea m-a masacrat puțin cîte puțin". Cînd va putea reveni pe gazon

Articol de GSP - Publicat marti, 22 decembrie 2015 12:37

Fernando Varela a plecat la Londra pentru a se opera de hernie inghinală. Fundașul Stelei suferă de mai mult timp de acest lucru, însă a ales să nu-și lase echipa și să amîne operația.

"Am plecat la Londra pentru a termina o durere care m-a masacrat puțin cîte puțin.

Mă voi opera de o hernie inghinală și apoi totul va fi bine", a scris Varela pe pagina sa de Facebook, unde a postat și imaginea de mai sus.

Jucătorul va pierde primul cantonament, însă va fi apt 100% pentru al doilea.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”