FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - SEPSI

VIDEO Golul sezonului? Reușită de PlayStation a lui Ștefănescu în poarta campioanei

Cadru cu cadru, reușita de excepție a lui Ștefănescu

Articol de - Publicat sambata, 30 septembrie 2023 22:28 / Actualizat sambata, 30 septembrie 2023 23:08

Sepsi a restabilit egalitatea în duelul cu Farul în prelungirile primei reprize, iar golul covăsnenilor a fost o „bijuterie” în toată regula. Autorul? Marius Ștefănescu, aflat la cea de-a doua reușită stagională.

Dominată de Farul în prima parte, formația lui Liviu Ciobotariu a izbutit egalarea în al doilea minut de prelungiri dictat de la margine, după un gol de poveste semnat de Ștefănescu.

Golul etapei în Superligă s-a marcat în Farul - Sepsi! Marius Ștefănescu, în rol principal!

De la marginea careului, din unghi și cu piciorul mai slab - dreptul - mijlocașul de 25 de ani născut la Caracal a „catalpultat” balonul la colțul lung, direct în vinclul porții lui Aioani!

Autorul golului splendid de la Ovidiu a fost curtat intens de FCSB în această vară, însă patronul Laszlo Dioszegi s-a menținut tare pe poziții și nu a renunțat la Ștefănescu. Sepsi a refuzat oferta de un milion de euro primită din partea lui Gigi Becali.

Mihai Stoica are un nou preferat la FCSB: „Rupe sala! Are un fizic cum rar mi-a fost dat să văd”

S-au inflamat spiritele! Dănciulescu, postare anti-Nicolescu și Voicu + o avalanșă de reacții: „Ciocu' mic” vs. „Ăștia doi sunt varianta românească a lui Cortacero”

Notele GSP după meciul unei generații: „Ciudat să vedem decarul în bandă, dar Iordănescu a simțit bine!”
Nationala
Gică Hagi, exuberant după calificarea României în optimi la Euro 2024: „Cred că e posibil orice acum”
Nationala

Dan Șucu nu se oprește! Transfer la Rapid direct de la naționala României, în ziua meciului decisiv cu Slovacia

L'Equipe, reacție incredibilă despre România, posibila adversară a Franței la Euro: „Implacabilă, să se neutralizeze reciproc”