FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - RAPID

EXCLUSIV Killer-ul FCSB-ului din 2015 a devenit antreprenor de succes » Afacere cu lenjerii de pat: „Voi iubi veșnic Rapidul”

Killer-ul FCSB-ului din 2015, mesaj emoționant pentru giuleșteni înainte de derby: „Voi iubi veșnic Rapidul”
Killer-ul FCSB-ului din 2015, mesaj emoționant pentru giuleșteni înainte de derby: „Voi iubi veșnic Rapidul”

Articol de - Publicat sambata, 26 octombrie 2024 18:13 / Actualizat sambata, 26 octombrie 2024 19:30

Marcel Gecov, 36 ani, a fost jucătorul Rapidului într-o perioadă extrem de tulbure a clubului giuleștean. În încercarea disperată de a salva clubul de la tranșeele eșalonului secund, Rapid a făcut multe transferuri în pauza competițională. Gecov a făcut parte a contingentului consistent transferat în perioada invernală de mercato din 2015.

La finalul respectivului sezon, Rapid a retrogradat, însă reușita lui Gecov din derby-ul cu FCSB, disputat pe 22 februarie 2015, va rămâne o amintire dulce pentru fanii trupei în alb și vișiniu. În minutul 60 al respectivei confruntări, disputate pe fostul Stadion Ghencea, Gecov l-a învins din careu pe goalkeeper-ul Cojocaru, după o pasă de manual a lui Rui Miguel.

Killer-ul FCSB-ului din 2015 a devenit antreprenor de succes » Afacere cu lenjerii de pat: „Voi iubi veșnic Rapidul”
Momentul golului lui Gecov, surprins de fotoreporterii GSP / Sursă foto: Arhiva Gazetei Sporturilor

Actualmente, fostul jucător al celor de la Rapid este un antreprenor de succes în Cehia, având o afacere cu lenjerii de pat, fiind totodată implicat și domeniul construcțiilor.

Deși a jucat la echipe importante de pe plan continental, Fulham, Gent, Slovan Liberec sau Slavia Praga, mărturisește că nicăieri nu s-a simțit la fel ca în Giulești, păstrând Rapidul aproape de suflet, inclusiv în ziua de azi. Este mândru de progresul fostei sale de echipe.

„Este extraordinar să văd modalitatea în care Rapidul a crescut, mă face foarte fericit acest lucru. Dintre toate cluburile la care am jucat, Rapid rămâne cel mai aproape de inima mea. Nu m-am simțit nicăieri mai bine. Am avut coechipieri cu o inimă incredibilă.

Atmosfera din cadrul lotului era fantastică, chiar dacă prima jumătate din perioada petrecută acolo nu a fost una grozavă. În a doua parte, cred că am fost a doua cea mai bună echipă din campionat, în ceea ce privește rezultatele. Fanii erau incredibili, îmi scandau numele, iar asta va rămâne veșnic întipărit în mintea”, a transmis Gecov pentru GSP.

3goluri în 17 partide a reușit Gecov pentru Rapid

Perioada petrecută la Rapid nu este singura ramificație a lui Gecov în fotbalul românesc, ratând un penalty în „Minunea de la Liberec”, facilitând calificarea „câinilor” în grupele Europa League din sezonul 2009-2010.

„Le transmit tot binele foștilor mei coechipieri, fanilor și le urez succes jucătorilor înainte de derby-ul cu FCSB. Voi iubi veșnic Rapidul”, a fost mesajul lui Gecov pentru jucătorii lui Marius Șumudică, înainte de derby-ul cu FCSB (mâine, ora 21:00).

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
Superliga
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Rapid a prezentat supertransferul anunțat în exclusivitate de GSP » Un motiv în plus ca fanii giuleșteni să vină la sală!
Handbal
Rapid a prezentat supertransferul anunțat în exclusivitate de GSP » Un motiv în plus ca fanii giuleșteni să vină la sală!

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (10)
xhthu
xhthu  •  27 Octombrie 2024, 12:42

Mare killer. Nici macar nu imi mai aduc aminte cine e.

Dobermannul
Dobermannul  •  27 Octombrie 2024, 12:39
Postat de Unuldinceicativa43 pe 27 Octombrie 2024, 09:49

Habar nu ai despre ce este fotbalul. Dar ești fcfcsb-ist.

Adica voi calatori obisnuiti prin ligile inferioare spui ca jucati fotbal? Voi care va justificati lipsa performantei prin discriminare permanenta? Voi care pupati sigle si steaguri tarate din neputinta vostra cronica prin noroiul mediocritatii si tipuriti vulgaritati la adresa celor pe care-i invidiati? Vai de fotbalul vostru.

Ubi_Mortus
Ubi_Mortus  •  27 Octombrie 2024, 12:16

Sucu cu mobila, mai vine si asta cu lenjeriile... Veceul pe cand?

Vezi toate comentariile (10)
Comentează