FOTBAL  »  Superliga  »   ASA - PANDURII ÎNTRERUPT ÎN MINUTUL 45

Meci ABANDONAT în minutul 45 » Precedent în 2013: joc din Liga 1 amânat din cauza condițiilor meteo

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 decembrie 2016 20:12

Jucătorii celor de la Pandurii au refuzat să revină pe teren în repriza a doua a meciului cu ASA Târgu Mureș. Scorul după 45 de minute era 2-0. Fotbaliștii celor de la Pandurii au acuzat starea gazonului de la Mureș, care în multe porțiuni era înghețat. Cel mai probabil, oltenii vor pierde cu 0-3 la "masa verde".

Avram nu a amânat meciul, la cererea oaspeților, susținând că regulamentul nu permite. Totuși, în 2013 a existat un precedent.

Gloria Bistriţa a pierdut, 1-3, în faţa Concordiei Chiajna, în ultimul meci al sezonului de Liga 1 al sezonului 2012-2013.

VIDEO CU IMAGINI DE ATUNCI

Atunci ambele echipe erau deja retrogradate, dar Radu Petrescu a făcut totul pentru ca acest meci să se joace în condiții normale.

Spre deosebire de meciul dintre ASA - Pandurii, atunci jocul a fost oprit de Radu Petrescu după 14 minute din cauza ploii torențiale. Partida începuse la ora 20:30, dar s-a reluat a doua zi la ora 14:15 minute.

S-a reluat a doua zi, când condițiile erau cu totul altele. Jocul s-a desfășurat în condiții bune, iar ilfovenii au câștigat.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Danezul care a venit să joace la Dinamo a rămas surprins de București: „Asta am făcut în prima zi” + Cum s-a trezit cu 50 de cenți în cont

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”