Comentarii (11)
lefter_popescu
lefter_popescu  •  24 August 2024, 21:48
Postat de legio.sud pe 24 August 2024, 14:26

Aveți echipă de locul șase (6) giuleștenilor … lăsați-o așa , în ultimele 10 minute v-au băgat moldovenii în coteț și atenție este o echipă subțire , au câștigat cu GG dar au fost dominați în Ghencea !

Amice, asta e cusurul tău...ești de rea credință pt ca la 2-0 Rapid a ratat 2 sau 3 ocazii doar cu portarul. Nu spui ce se intampla la 3 sau 4-0 dar vezi coteturi în care dorm mioarele echipei ilfovene a lui Gigi Valiza. Învață să fii echilibrat și nu te vei mai framanta în ultimele 10 minute.

lefter_popescu  •  24 August 2024, 19:08
Postat de mihaita_ pe 24 August 2024, 10:12

scuze dar la ofsaid se consideră poziția în afara din joc, nu contează cine a trimis pasa. e drăguț să înveți regulamentul înainte sa debitezi inepții pe aici pentru cea mai iubită echipă cu 12000 spectatori la derby-ul cu câinii.

Amice ,dacă este atât de simplu precum spui, de ce VAR-ul a " cugetat" 7 minute ? Pt ca poziția de offside a lui Burmaz a fost anulata dacă mingea a primit-o de la un adversar. Asta a făcut timp de 7 minute VAR-ul, a cautat acul i carul cu fan și și nu calcaiu lui Burmaz . Dacă în locul Rapidului era echipa ilfoveana a lui Gigi Valiza , în 30 de secunde VAR-ul acorda golul. PS- pt ca ești obraznic în exprimare am sa te rog sa cauți faza și dacă ești cunoscător în ale regulamentului, precum te lauzi, ai sa -ți dai seama câ greșești dar vei afla și motivul în care VAR-ul a cugetat 7 minute. Pt călcâiul din prima faza VAR-ul ar fi terminat în câteva secunde. În concluzie , gol valabil înscris de Rapid . 7 minute de așteptare a făcut ca toată lumea sa nu se mai gândească la faza respectiva ci sa reînceapă odată meciul. Pe plictiseala așteptării VAR-ul a anulat un gol înscris regulamentar ...mingea primita de la adversar.

talpaiadului
talpaiadului  •  24 August 2024, 16:37

Sa fim seriosi, rapidistii au dominat in mod autoritar partida pana la golul de generic inscris pe final de meci de catre ieseni. Iar iesenii, in afara de un heirup generat de entuziasm, nu au reusit mai reusit mare lucru, chiar daca e adevarat ca rapidistii au tras te timp cat au putut, speriati de posibilitatea de a scapa printre degete prima victorie din campionat. Si Real Madrid trage de timp atunci cand incearca sa mentina un scor la limita pe final de meci, aceasta abordare nefiind doar apanajul echipelor sarace.

legio.sud
legio.sud  •  24 August 2024, 14:26
Postat de nicohak55 pe 24 August 2024, 10:12

Omul, ori era în șoc postraumatic, ori a văzut alt meci. Inclusiv cei din studioul Digi sport au rămas perplecși de bazaconiile personajului ăsta ridicol. Frustrarea i-a blocat rațiunea, evident.

mafa
mafa  •  24 August 2024, 11:46

Mihaita esti bebe-u !!...unde bagi milioanele de suporteri ai Realului.

CiprianBirtea_84
CiprianBirtea_84  •  24 August 2024, 10:58

Ba tu nu cunoști regulamentul. Se consideră ofsaid dacă primești mingea de la un coechipier. Dacă o primești de la un adversar, nu contează poziția în care te afli.

mihaita_
mihaita_  •  24 August 2024, 10:12
Postat de lefter_popescu pe 24 August 2024, 09:56

Săracul Bordeianu, ca și presa fcsebista de altfel, nu pomenește ca Rapodului i-a fost anulat un gol perfect valabil . 7 minute a stat VAR- ul sa vadă dacă minge a ajuns la Burmaz ( aflat la o gheta în offside) de la un rapidist sau de la un ieșean. Din ceea ce s -a văzut la TV , de-abia dintr-o singura reluare ( de undeva de sus) se vede ca mingea ajunsa la Burmaz a ajuns de la un aparator ieșean. Prin urmare ,gol valabil. Dacă în locul Rapidului ar fi fost echipa ilfoveana , în maxim un minut VAR-ul valida golul. Pt asemenea faze este impus VAR-ul iar acolo sunt ori urechosti ori arbitri de rea credință.