FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Năstăsie s-a accidentat grav şi-l lasă pe Ilie Stan cu un singur mijlocaş dreapta

Năstăsie s-a accidentat şi va rata pregătirea

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 27 ianuarie 2012 16:40

Steaua nu e ferită de accidentări grave nici în această pauză competiţională. Ionuţ Năstăsie, mijlocaşul de 20 de ani al roş-albaştrilor, s-a accidentat în meciul naţionalei U20 şi va rata toată pregătirea de iarnă

Năstăsie s-a întors în cantonamentul Stelei şi va face investigaţii amănunţite, dar în proporţie de 90% are ruptură musculară. Mijlocaşul s-a accidentat în meciul naţionalei U20, 1-1, cu Spartak Moscova U20. VEZI AICI REZUMATUL

Blestemul flancului drept

Gabi Matei încă se antrenează separat şi urmează să revină abia în martie pe gazon, iar accidentatea lui Năstăsie l-ar putea lăsa fără soluţii pe Ilie Stan. Pe posturile de fundaş şi mijlocaş dreapta, antrenorul Stelei are doar cîte o singură opţiune. Chipciu a rămas singurul mijlocaş dreapta valid, iar Dănănae nu va avea concurenţă pînă la revenirea lui Matei.

Încă două amicale pentru Steaua în Antalya
Steliştii şi-au programat încă două partide de verificare în stagiul din Antalya, în afara celot 5 deja stabilite. Adversari vor fi Concordia Chiajna (4 februarie) şi ocupanta locului 5 în Cehia, FK Jablonec (7 februarie).

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”