FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - VIITORUL 2-0

NOTELE GSP Un stelist a luat 4! Fotbalistul ignorat de Daum a fost omul meciului

Articol de GSP - Publicat luni, 07 noiembrie 2016 09:31

Steaua s-a impus în fața celor de la Viitorul, 2-0, și a ajuns la 12 victorii în 13 meciuri cu echipa lui Gică Hagi.

Steaua a rezvolat repede meciul, grație golurilor marcate de Boldrin, în minutul 17, din penalty, și de Momcilovici, în minutul 23. Echipa roș-albastră a controlat jocul, iar Viitorul nu a pus probleme roș-albaștrilor.

Cel mai bun jucător al Stelei a fost Florin Niță. Portarul a primit nota 8 din parte Gazetei Sporturilor, după un joc foarte sigur, cu intervenții foarte bune.

Cel mai slab fotbalist a fost Aganovici. Acesta a jucat 25 de minute, fiind înlocuit în minutul 75, după ce a intrat imediat după pauză. Mijlocașul a primita nota 4 din partea Gazetei.

Nici Ovidiu Popescu, Moke, Achim, Enache, Bourceanu, De Amorim și Toșca nu au avut o evoluție bună și au primit nota 5 din partea Gazetei.

note

cifre

Save

Save

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Scene ireale la derby-ul Serbiei! Antrenorul lui Partizan a fost rănit de ultrași, după umilința cu Steaua Roșie » A venit la conferință bandajat, a plâns și și-a dat demisia: „Cui m-am vândut eu?!”

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură