FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - HERMANNSTADT

FCSB - Hermannstadt // OFICIAL » Șase jucători dați afară înainte de meci!

Articol de GSP - Publicat marti, 09 iulie 2019 13:51

Sezonul 2019-2020 din Liga 1 începe vineri, dar Hermannstadt încă nu și-a definitivat lotul, ba chiar a dat afară azi șase jucători!

Tiberiu Serediuc, Florin Acsinte, Ivan Lendric, Mijuskovic Nemanja, Cătălin Pîrvulescu și Petro Moreira sunt jucătorii puși pe liber de sibieni înainte de debutul Ligii 1.

„Mulțumim jucătorilor pentru că au făcut parte din familia #FCH și le dorim mult succes în viitor”, a fost mesajul postat pe contul de Facebook al lui Hermannstadt.

Hermannstadt va juca în deplasare cu FCSB, duminică, de la ora 21:00. Partida va putea fi urmărită liveTEXT pe GSP.ro și în direct la TV Telekom Sport, TV Digi Sport și Look Sport.

 

La începutul unui nou sezon în Liga 1, clubul nostru se desparte de următorii jucători: ⚽️Tiberiu Serediuc ⚽️Florin...

Publicată de FC Hermannstadt pe Luni, 8 iulie 2019


bursa transferurilor la FC Hermannstadt

Antrenor: Costel Enache (nou)
Veniri:
Sorin Bușu, Caiado (ambii de la Gaz Metan),  Andrei Cordea (Novara), Andrei Sîntean (Slavia Praga)
Plecări:
Tiberiu Serediuc, Florin Acsinte, Ivan Lendric, Mijuskovic Nemanja, Cătălin Pîrvulescu, Petro Moreira (liberi de contract)

Citește și:

Laidouni la FCSB » Ultimele detalii despre cel mai așteptat transfer la echipa lui Becali

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
Superliga
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani
Superliga
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (2)
albusibiu
albusibiu  •  11 Iulie 2019, 10:54

Cum adica inainte de meci?! Se stia de cel putin 2 saptamani ca si-au reziliat contractele. Cat despre "Bursa transferurilor" la FC Hermannstadt, sunteti cu cel putin 3 saptamani in urma. Macar bine ca ati mai scris ceva despre echipa asta, ca scrieti max. 1 articol pe saptamana.

wba33
wba33  •  09 Iulie 2019, 17:34

Au plecat 9 jucatori, nu 6 ...si au venit 14 jucatori noi nu 4 cum scrieti voi. Dar m-am obisnuit...

Vezi toate comentariile (2)
Comentează