FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - HERMANNSTADT

POLI IAȘI - HERMANNSTADT. VIDEO + FOTO Penalty-ul acordat sibienilor i-a enervat pe ieșeni: „Jucăm 11 contra 14!” » A fost corectă decizia?

Mircea Rednic și oamenii de la Iași, nemulțumiți de decizia lui Radu Petrescu

Articol de GSP - Publicat marti, 30 iunie 2020 20:40 / Actualizat miercuri, 01 iulie 2020 11:06

Fază controversată în Poli Iași - Hermannstadt. Penalty-ul din care sibienii au făcut 2-2 l-a înfuriat pe Mircea Rednic, tehnicianul moldovenilor contestând vehement decizia.

Mircea Rednic și oamenii din staff-ul Iașiului s-au plâns de două lucruri la aceeași fază, în minutul 55. Prima dată, înainte ca mingea să ajungă în careu, moldovenii au cerut un fault în atac. David Caiado i-a aplicat o lovitură puternică lui Sorin Șerban aproape de colțul terenului, chiar sub ochii asistenului Bogdan Gheorghe.

Șutul lui Opruț, din 10 metri, a fost blocat de Cabral, fundașul olandez al ieșenilor. Radu Petrescu nu a ezitat și a dictat lovitură de la 11 metri pentru henț. Reluările nu au fost concludente în acest caz.

Mircea Rednic: "Noi muncim, nu trebuie să fim bătaia lor de joc. Arbitrii sunt puși acolo să arbitreze, nu să influențeze"

Vezi VIDEO cu faza incriminată

Ieșenii s-au plâns de arbitraj

Pe contul oficial de facebook al celor de la Poli Iași a apărut o referire la modul în care brigada lui Radu Petrescu a condus partida: „Se joacă 11 contra 14 în Copou, dar intrăm în avantaj la pauză grație dublei lui Luckassen! 2-1!”.

EXCLUSIV Craiova, avantaj în drumul spre titlu » Adversarii sunt decimați: „Suntem 12 seniori cu totul”

EXCLUSIV Ce s-a întâmplat la Dinamo înaintea întâlnirii cu fanii! Mesajul primit pe grupul de Whatsapp

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”