FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FCU CRAIOVA

VIDEO + FOTO I-a „îngropat” pe olteni la Sf. Gheorghe! » Două gafe în 9 minute și iese din echipă

Articol de - Publicat joi, 16 martie 2023 21:36 / Actualizat joi, 16 martie 2023 21:49

Portarul Ionuț Gurău (23 de ani) a avut parte de un start de coșmar în Sepsi - FCU Craiova, meciul care decide ultima echipă care prinde play-off-ul.

Gazdele au început în forță partida de la Sf. Gheorghe, marcând două goluri în 16 minute. Iar la ambele a fost vinovat portarul de la FCU Craiova!

Ionuț Gurău, două gafe incredibile în Sepsi - FCU Craiova

În minutul 7, Nicolae Păun a deschis scorul, cu un șut de la marginea careului mic. Mingea a ajuns la mijlocașul lui Sepsi după o intervenție modestă a lui Gurău. Ștefănescu a centrat în careu, pe jos, iar portarul oltenilor a respins eronat.

+7 FOTO

Iar în minutul 16, Gurău a gafat din nou. Mai întâi, a ieșit greșit la o centrare. Ulterior, portarul de la FCU Craiova a a avut o intervenție hazardată la șutul lui Mihai Bălașa. Mingea trimisă de fundaș se ducea pe lângă poartă, dar Gurău a plonjat după ea, a atins-o decisiv și a trimis-o în propria poartă!

+7 FOTO

Vezi AICI VIDEO cu cele două gafe ale lui Ionuț Gurău

Ionuț Gurău iese din poartă

Prezent pentru a 16-a oară între buturile oltenilor, Ionuț Gurău își va pierde, foarte probabil, locul de titular de la următorul meci.

În locul său va reapărea Robert Popa (20 de ani). Acesta a bifat 19 partide în poarta echipei lui Nicolo Napoli, iar în februarie a intrat în conflict cu șefii echipei și nu s-a mai prezentat la antrenamentele echipei, fiind nemulțumit de statutul de rezervă. Ulterior, portarul a făcut pace cu șefii și cu cei din staff, a revenit la antrenamente și așteaptă pe bancă de rezerve șansa de a juca din nou.

Mititelu i-a promis că-i va da meciuri pentru a prinde lotul României U21 pentru Euro 2023.

Imagini inedite înainte de Sepsi - FCU Craiova » Mititelu, premiat de Dioszegi: „Foarte bună!”

Becali, atac indirect la echipa de la care a transferat jucătorul: „Nu s-a mai antrenat așa, a făcut febră” + Fotbalistul care l-a cucerit: „Nici Mbappe nu-l scoate din echipă!”

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda