FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

FOTO Nu și-a pierdut umorul! Ce a postat după plecarea de la FCSB: „Momentul în care și-a dat seama că a încurcat-o”

Articol de GSP - Publicat luni, 08 februarie 2021 13:57 / Actualizat luni, 08 februarie 2021 14:40

Sergiu Buș (28 de ani) a plecat de la FCSB în această iarnă, la Seongnam FC, din Coreea de Sud, după ce a ieșit din grațiile lui Gigi Becali.

La două săptămâni de la oficializarea mutării, Sergiu Buș și-a amintit de momentele grele prin care a trecut la FCSB și a avut o postare amuzantă pe Instagram.

Atacantul vândut de FCSB pentru 450.000 de dolari a publicat o fotografie cu el din momentul semnării contractului cu FCSB, la palatul lui Gigi Becali, și un mesaj amuzant, în engleză.

„Acel moment în care realizezi că ai 45 de minute să marchezi un hattrick. A fost momentul în care și-a dat seama că a încurcat-o”, a scris Buș, făcând referire la meciurile în care era schimbat la pauză.

51 de minutee media pe care Buș a bifat-o pe meci disputat în tricoul celor de la FCSB

2e numărul golurilor marcate de Buș în roș-albastru, dintre care unul a fost reușit din penalty

Buș a jucat 11 meciuri la FCSB în acest sezon, iar de șase ori a fost schimbat după primele 45 de minute.

Mi-am dorit să vin la Steaua, a fost o provocare pentru mine. Mi-am asumat că se poate întâmpla asta, sunt bărbat în toată firea. De ce ți-e frică, nu scapi, e o vorbă! Din primul meci am fost schimbat. Apoi, m-am obișnuit cu situația asta. Nu cred că m-a influențat drastic. Mereu m-am comportat profesionist, mi-am făcut treaba. Oricât aș mai fi jucat acolo, aș fi făcut-o cu mare plăcere și dăruire.
 – Sergiu Buș, pentru GSP.ro, după plecarea de la FCSB

FOTO Imagini tari de la prezentarea lui Sergiu Buș la FCSB

+8 FOTO

VIDEO Sergiu Buș, totul despre experiența FCSB: „Plecarea mea a fost un șoc pentru MM Stoica!”

Citește mai multe știri despre FCSB:

Ilie Dumitrescu, nedumerit de tripla-schimbare făcută de FCSB la pauză: „Gigi, n-ai fost inspirat”

Toni Petrea își pune vedetele la punct: „Pe mine mă interesează punctele! Abuz de acțiuni individuale, n-am mai jucat fotbal după ce am luat gol”

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”