FOTBAL  »  Superliga  »  UNIREA URZICENI - OŢELUL 0-3

Unirea Urziceni - Oţelul 0-3. Vezi aici fazele video!

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 aprilie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 09 aprilie 2011 17:01

Oţelul Galaţi a cîştigat în deplasarea de la Urziceni, 3-0, şi păstrează prima poziţie a calsamentului Ligii 1 indiferent de rezultatele celorlalte meciuri.

Elevii lui Dorinel Munteanu au început în forţă, iar în minutul 6 Silviu Ilie a ţintit transversala cu o lovitură de cap din marginea careului mic. După numai două minute, Ibeh a deschis scorul, marcînd cu capul din apropierea porţii.

Laurenţiu Iorga a dublat avantajul pe finalul meciului, în minutul 74, cînd a înscris cu un şut din interiorul careului. În prelungirile meciului, Punosevac a reuşit să înscrie, reuşind primul său gol în Liga 1.

Echipe de start:
UNIREA: G. Curcă - Mustaţă, Mera, Teuşan, V. Lupu - Blay, Pădureţu - Tobă, I. Apostol, A. Pătraş - Rusescu
Rezerve: Cernea, Toşca, Senin, Muzac, Al. Pădureţu, Scărlătescu, Mihalcea

OŢELUL: Grahovac - Rîpă, Sîrghi, Sg Costin, Sălăgeanu - I. Neagu, Giurgiu - Ibeh, L. Iorga, S. Ilie - Pena
Rezerve: Brăneţ, L. Buş, Punosevac, Cojoc, Mişelăricu, I. Filip, Borbely

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul milionar care merge cu metroul în București: „Fac socoteala, ies mult mai ieftin!”
Gheorghe Hagi a vândut iar! „Regele Exporturilor” este noul investitor de la Farul și oferă o sumă importantă: „Nu-mi place fotbalul, dar cred în Hagi!” + Cum arată acum acționariatul

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”