FOTBAL  »  LIGA 2  »  JIUL PETROŞANI

Alt patron al unei echipe de tradiţie a fost ridicat de DIICOT pentru şantaj şi cămătărie!

Articol de GSP - Publicat marti, 11 iunie 2013 00:00 / Actualizat marti, 11 iunie 2013 11:40

Omul de afaceri Alin Simota, patronul celor de la Jiul Petroşani, a fost ridicat de DIICOT Alba Iulia şi dus la audieri. Consilierul local din Petroşani Alin Simota era liderul unei grupări care şantaja oameni de afaceri din Hunedoara, la cererea lui fiind executate acte de violenţă şi răpiri ale unor persoane, pentru ca acestea să divulge adresele datornicilor de la care avea de recuperat bani, potrivit DIICOT, citat de realitatea.net.

Simota, care este unul dintre cei mai cunoscuţi oameni de afaceri din judeţ, a dezvoltat afaceri atît în domeniul construcţiilor, cît şi în domeniul energetic, cîştigînd mai multe licitaţii organizate de Consiliul Judeţean, în perioada în care a fost consilier judeţean.

De asemenea, Simota este finanţatorul echipei de fotbal Jiul Petroşani, care în pauza competiţională de iarnă a fost retrasă din Liga a treia din cauza datoriilor. Totodată, echipa a doua a clubului, care evolua în liga a patra de fotbal, nu a mai fost programată la meciuri începînd cu luna aprilie, conform Mediafax.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Ștefania Stoica, vedetă în interviul EHF: „Mi-a plăcut mereu de el. De asta am ales numărul 24!”
Handbal
Ștefania Stoica, vedetă în interviul EHF: „Mi-a plăcut mereu de el. De asta am ales numărul 24!”
Surprize IMENSE în lotul convocat de Mircea Lucescu pentru debutul în preliminariile CM: 4 fotbaliști în premieră
Nationala
Surprize IMENSE în lotul convocat de Mircea Lucescu pentru debutul în preliminariile CM: 4 fotbaliști în premieră
Constanța, raiul ruinelor! Polivalenta de pe litoral e șantierul groazei, iar prețul crește amețitor! + Pădurea din groapa „Farul” și alte trei baze sportive în stare jalnică
Special
Constanța, raiul ruinelor! Polivalenta de pe litoral e șantierul groazei, iar prețul crește amețitor! + Pădurea din groapa „Farul” și alte trei baze sportive în stare jalnică

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (27)
uefa
uefa  •  11 Iunie 2013, 15:34

jurnalul.ro/stiri/observator/scoala-sabina-covasna-romanii-respect-colegi-645184.html

uefa
uefa  •  11 Iunie 2013, 15:34
Postat de vaalah pe 11 Iunie 2013, 12:30

Dormiti pe voi vere ! Simota si Jiul Petrosani se pregatea sa depuna plangere penala la DNA pt cercetarea lui CFR Cluj si a lui Iuliu Muresan pt interviul de la TVR1 cand a recunoscut ca a CFR CLuj a premiat cluburi in B in dauna Jiului Petrosani ! Imediat DIICOT din Transilvania ( Alba Iulia ) controlat de maghiari a intrat in actiune . SA DORMITI BINE !

ai dreptate!!

tegean
tegean  •  11 Iunie 2013, 15:31
Postat de redsef2005 pe 11 Iunie 2013, 13:08

Instant mi se şterg comentariile care demontează minciunile acestui ordinar vaalah, în schimb mizeriile lui infectează fără jenă toate articolele!!? RUŞINE, MODERATORI, RUŞINE, RUŞINE!!!!! Faceţi-vă treaba ca lumea şi interziceţi-l definitiv pe idiot!!!

,,vaah,, e de-al casei - omul gsp-ului şi e un etalon - e reprezentativ pt. acest site ca mod gândire,atitudine şi limbaj.

Vezi toate comentariile (27)
Comentează