FOTBAL  »  LIGA 2  »  FARUL

Ciprian Marica „trage” de Petre Grigoraş » Ofertă pentru fostul antrenor 

Petre Grigoraș
Petre Grigoraș

Articol de - Publicat duminica, 23 iunie 2019 17:27

Farul Constanţa caută soluţii pentru ca următorul sezon să fie unul fără emoţii pentru gruparea de pe Litoral.

Ciprian Marica a avut o întâlnire cu reprezentanţii la vârf ai admnistraţiilor locale şi a placat încrezător de la discuţii. Fostul internaţional este conştient că Farul nu se poate implica la un obiectiv pretenţios în noul sezon.

„Avem speranţe că vom primi un sprijin clar de la factorii locali. Pe de altă parte suntem, clar, în mare întârziere la toate capitolele, antrenor, jucători, plan de pregătire. Voi avea o discuţie cu Petre Grigoraş, pe care îl dorim în continuare la echipă.

Lotul va fi completat cu o serie de jucători importanţi. Nu ne putem bate, clar, în niciun fel, cu echipe precum FC Argeş, Petrolul sau U Cluj care vor avea bugete de milioane de euro”, a precizat Ciprian Marica. Farul ar urma să înceapă pregătirile în vederea noului sezon în jurul datei de 1 iulie.

VEZI ȘI:

OFICIAL Cristi Pustai a semnat cu Dunărea Călărași: „Obiectivul e promovarea în Liga 1!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
Superliga
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani
Superliga
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează