FOTBAL  »  LIGA 2  »  NUMIRE

OFICIAL Ionel Dănciulescu are o nouă funcție! Unde a acceptat să lucreze după demisia de la Dinamo

Foto: Cristi Preda
Foto: Cristi Preda

Articol de - Publicat joi, 04 octombrie 2018 18:01

Ionel Dănciulescu, 41 de ani, a decis să accepte oferta lui Ciprian Marica și va lucra la SSC Farul, în Liga a 2-a.

Dănciulescu, cel care și-a dat demisia din funcția de director general al lui Dinamo, a fost numit manager sportiv la SSC Farul, echipa patronată de Ciprian Marica.

Primul meci al celor de la Farul e cel cu ASU Poli Timișoara, care va avea loc sâmbătă de la ora 12:00. În prezent, Farul, echipă antrenată de Petre Grigoraș, este pe locul 14, cu 9 puncte în 9 etape.

În plus, fanii celor de la Farul au primit o altă veste bună. Stadionul din Constanța a fost omologat de FRF și va găzdui meciul cu U Cluj, de pe 10 octombrie.

Citește și: EXCLUSIV Dezvăluiri din culise! La cine a apelat Negoiță pentru a-l interzice pe Dănciulescu la Dinamo

CLASAMENTUL LIGII A DOUA:

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Dezastru! Cum arată Viola Park » Tavane căzute, birouri inundate! Se mai joacă Fiorentina - Juventus?
Campionate
Dezastru! Cum arată Viola Park » Tavane căzute, birouri inundate! Se mai joacă Fiorentina - Juventus?
Imaginile care acum ar fi INTERZISE la TV » În trecut, regizorii „le-au scăpat” pe transmisiunile live
Altele
Imaginile care acum ar fi INTERZISE la TV » În trecut, regizorii „le-au scăpat” pe transmisiunile live
Constanța, raiul ruinelor! Polivalenta de pe litoral e șantierul groazei, iar prețul crește amețitor! + Pădurea din groapa „Farul” și alte trei baze sportive în stare jalnică
Special
Constanța, raiul ruinelor! Polivalenta de pe litoral e șantierul groazei, iar prețul crește amețitor! + Pădurea din groapa „Farul” și alte trei baze sportive în stare jalnică

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (6)
251112118940617
Costel Lungu  •  05 Octombrie 2018, 14:35

Toți neispravitii isi dau cu parerea dacă Danciu nu reușește la Farul este din cauza a unora ca voi care se baga ca musca in lapte.

147259629210475
Valentin Onea  •  05 Octombrie 2018, 07:41

Danciule, n-ai nici o sansa in meseria asta de conducator. Sti cum e, n-ai carte......, n-ai parte. Pentru conducator se cer alte calitati, pe care nu le inveti ca si fotbalist.

randomm.
randomm.  •  04 Octombrie 2018, 23:11

ce ratat

Vezi toate comentariile (6)
Comentează