FOTBAL  »  LIGA 2  »  PETROLUL - DACO-GETICA 1-3

PETROLUL - DACO-GETICA 1-3 // E haos la Petrolul! Cristian Vlad și-a dat demisia + jucătorii, UMILIȚI de ultrași!

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 aprilie 2019 16:38

Petrolul Ploiești a clacat din nou în lupta pentru promovarea în Liga 1, „găzarii” bifând azi un eșec greu de digerat pentru pretențioșii lor fani, 1-3 pe teren propriu cu Daco-Getica București. 

Click AICI pentru statistici de la meci

Clubul stă pe un adevărat butoi cu pulbere: imediat după meci, președintele Cristian Vlad și-a dat demisia din funcția de președinte al Petrolului.

„În urma rezultatului consemnat în partida de astăzi, dintre FC Petrolul Ploieşti şi ACS Daco-Getica Bucureşti, încheiată cu victoria oaspeţilor, scor 3-1, preşedintele clubului, Cristian Vlad, a luat decizia de a demisiona din funcţie.

În perioada următoare vor fi luate deciziile în ceea ce priveşte viitoarea structură de conducere a clubului nostru”, se arată în comunicatul emis de prahoveni. 

Petrolul ocupă locul 5, cu 62 de puncte, la 4 lungimi în spatele locului de baraj ocupat de Universitatea Cluj (Vezi AICI clasamentul actualizat din liga secundă)

Mulțescu și jucătorii n-au scăpat de furie

Evoluția scorului i-a scos din minți pe fani, care i-au înjurat pe jucători pe durata meciului și, în plus, i-au cerut demisia antrenorului Gheorghe Mulțescu. 

La finalul partidei, ultrașii le-au cerut din nou socoteală fotbaliștilor Petrolului, pe care i-au pus să se dezbrace de tricouri!

Vezi și: „Găzarii” pierd și ratează șansa de a se apropia de locul pentru baraj » Ploieștenii au cerut demisia conducerii și a antrenorului

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Ștefania Stoica, vedetă în interviul EHF: „Mi-a plăcut mereu de el. De asta am ales numărul 24!”
Handbal
Ștefania Stoica, vedetă în interviul EHF: „Mi-a plăcut mereu de el. De asta am ales numărul 24!”
Gigi Becali a văzut lista lui Mircea Lucescu și a reacționat: „El e cel mai bun din România!”
Nationala
Gigi Becali a văzut lista lui Mircea Lucescu și a reacționat: „El e cel mai bun din România!”
Surprize IMENSE în lotul convocat de Mircea Lucescu pentru debutul în preliminariile CM: 4 fotbaliști în premieră
Nationala
Surprize IMENSE în lotul convocat de Mircea Lucescu pentru debutul în preliminariile CM: 4 fotbaliști în premieră

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (14)
paul801
paul801  •  27 Aprilie 2019, 17:48
Postat de blatistu49 pe 27 Aprilie 2019, 17:39

p-ovesti e Bucurie mare au dat lovitura si inca ce cota pauza final 2>>2 ce prima de Paste

ii pierdusi la pariuri, coane?:))

10156013562479806
Oprisan Niculae  •  27 Aprilie 2019, 18:34

Toata lumea(microbisti , FRF , LPF) doresc promovarea echipelor cu traditie.Se poate realiza asta invitandu-le direct in Liga I fara sa mai joace in campionat.Daca le lasa sa joace ca sa promoveze e in zadar.Impotenta lor fotbalistica e notorie.Acum vor plange pe la televiziuni ca promoveaza in prima liga satele din jurul Bucurestiului.

623506571124451
Marian Iordachescu  •  30 Aprilie 2019, 10:06
Postat de blatistu49 pe 28 Aprilie 2019, 09:49

povesti ca nu pot cu U CJ si cu MIOVIENUL cum au putut mai bine joaca la Pariuri

Nu i s-a cerut demisia lui Multescu ,ci lui Cristi Vlad si Grig0re ,care au adus jucatori fara valoare si au renuntat la jucatori mai buni care si-au dorit sa vina la Petrolulsau sa ramna

Vezi toate comentariile (14)
Comentează