FOTBAL  »  LIGA 4  »  LIGA A PRAHOVA

VIDEO Bănel Nicoliță, show la debutul la noua echipă » Două goluri de senzație, 8-0 din minutul 65

Bănel Nicoliță, show la debutul la noua echipă

Articol de - Publicat duminica, 25 august 2024 11:27 / Actualizat duminica, 25 august 2024 11:30

Debut de senzație pentru Bănel Nicoliță (39 de ani) la CSO Teleajenul Vălenii de Munte. Fostul jucător de la FCSB și St. Etienne a înscris două goluri în prima etapă a Ligii A Prahova, la 8-0 cu CS Valea Călugărească.

Cu mai mulți jucători trecuți prin Superligă în primul „11”, cum ar fi Gabriel Șerban, Sergiu Arnăutu și Bănel Nicoliță, CSO Teleajenul Vălenii de Munte a început fulminant noul sezon de campionat.

CSO s-a impus cu 8-0 în deplasarea la Valea Călugărească, două dintre goluri fiind înscrise de Bănel Nicoliță, aflat la debut.

Bănel Nicoliță, show la debutul la noua echipă: „dublă” în liga a patra

Bănel a punctat în minutul 41 pentru 5-0, apoi a închis tabela la 8-0 în minutul 65. Primul gol a fost deosebit: cursă în dreapta, prelungire cu capul, fundaș întors „din gleznă”, apoi finalizare cu exteriorul, la colțul lung.

Și a doua reușită a lui Bănel a ridicat în picioare zecile de spectatori. Nicoliță a șutat de la aproximativ 20 de metri de poartă, balonul a prins pământul și l-a păcălit pe portarul gazdelor.

CSO deschisese scorul încă din minutul 1, prin Nicușor Filip.

În partea secundă, un oaspete neașteptat și-a făcut apariția pe teren. 😄

Un câine s-a strecurat printre jucători, spre amuzamentul privitorilor

În runda secundă, Nicoliță și compania vor primi vizita celor de la CSC Avântul Măneciu, în derby-ul de pe Valea Teleajenului.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Victor Pițurcă e convins că FCSB a greșit grav cu transferul lui Daniel Bîrligea: „Cum să dai două milioane pe el?”
În seara în care Cristina Neagu și-a anunțat retragerea, Dinamo a câștigat lejer la debutul în Liga Campionilor
Handbal

„Mi-a spart o vioară Stradivarius în cap!” » Giovanni Becali, dezvăluire ca-n filme: „Avea fiecare câte un cuțit la gât!”

Gafă INCREDIBILĂ a președintelui Klaus Iohannis la ceremonia de decorare a sportivilor medaliați la Jocurile Olimpice și Paralimpice de la Paris! A citit greșit de pe foaie