FOTBAL  »  NATIONALA  »  CAMPIONAT EUROPEAN

Juniorii U19 au încheiat Turneul de Elită cu o victorie, 3-0 cu Norvegia

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 iunie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 11 iunie 2014 09:58

Echipa de Under 19 României a învins, marţi, cu scorul de 3-0, reprezentativa Norvegiei, în al doilea meci disputat la Turul de Elită al prelimnariilor Campionatului European.
Golurile au fost marcate de Vînă '28, '90+2 şi Mitriţă '45. În primul meci din cadrul turneului, "tricolorii" au pierdut, cu scorul de 0-5, în faţa Austriei, iar în al doilea au fost învinşi de Rusia, scor 3-1.

Partida decisivă care a desemnat echipa calificată la turneul final din Ungaria, din iulie, s-a disputat la Buftea: Austria - Rusia, scor 0-0, iar austriecii au obţinut calificarea.

Clasament
1. Austria 7p (+7)
2. Rusia 7p (+5)
3. România 3p
4. Norvegia 0p

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”