GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  SPANIA

FOTO Meci de gală pe „Wanda Metropolitano”, organizat de agentul român Toni Curea » Olăroiu îi antrenează pe Ronaldinho, Roberto Carlos, Figo, Mutu și Rădoi!

Articol de - Publicat joi, 05 decembrie 2019 19:52

Pe 21 decembrie, "Wanda Metropolitano", arena care a găzduit finala Ligii Campionilor 2019 și ultimul meci al "tricolorilor" în campania pentru Euro 2020, va fi scena unui meci caritabil de gală, cu numeroase prezențe românești.

Partida dintre Leyendas Seleccion Española (naționala legendelor Spaniei) și Goldstandard Estrellas del Mundo (o selecționată mondială) va fi organizată de agentul român Toni Curea, Olăroiu va fi antrenorul oaspeților, iar el îi va avea în vestiar inclusiv pe Mutu și pe Rădoi!

Susținută de Goldstandard Banking și Cryptodata, întâlnirea are drept scop strângerea de fonduri pentru Asociația Spaniolă de A-Ball (fotbal în scaun cu rotile) și FUNDELA (asociație de luptă împotriva maladiei ELA – scleroză laterală amiotrofică), iar toate fondurile adunate din vânzarea tichetelor vor merge în această direcție.

În naționala iberică se vor regăsi Hierro, Salgado, Morientes sau Capdevila, în timp ce în echipa pregătită de Olăroiu se vor mai afla Ronaldinho, Figo, Eto’o, Dani Alves, Roberto Carlos, Yepes, Fernando Sanz, Del Piero, Nuno Gomes, Rafa Marquez, Rapajic, Mondragon, Wu Xi (internațional chinez) sau Yasser Al-Qahtani (fostul căpitan al Arabiei Saudite).

+2 FOTO

Evenimentul a fost lansat azi la Madrid cu o conferință de presă la care au participat Figo, Morientes, Roberto Carlos și Hierro.

"E minunat să te alături unei asemenea inițiative. Cînd vine vorba despre un act de solidaritate, e important să-l facem posibil, iar Madridul e cel care ne apropie. După ce te retragi din activitate, ai posibilitatea să călătorești în lume și să promovezi fotbalul, iar pentru mine e un privilegiu să fiu aici pe un stadion de care nu am avut șansa să ne bucurăm ca jucători și unde vom încerca acum să arătăm ce putem face pe teren", a punctat Figo.

Meci caritabil pe Wanda Metropolitano by Gazeta Sporturilor on Scribd

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
Superliga
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani
Superliga
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (1)
stormseeker
stormseeker  •  06 Decembrie 2019, 11:45

Cuuum...? Si Hagi n-a fost invitat ? Nici aici ? :) :) :)

Vezi toate comentariile (1)
Comentează