INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SUA

Henry, la al şaptelea gol pentru New York » Îi prieşte în "State"

Henry, la al şaptelea gol pentru New York » Îi prieşte în

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 iunie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 11 iunie 2011 13:57

Fostul atacant al Barcelonei, Thierry Henry, s-a adaptat repede în campionatul din Statele Unite ale Americii şi a reuşit să marcheze de 7 oti în 11 meciuri jucate în MLS. Francezul a înscris al doilea gol pentru New York Red Bulls în partida cîştigată pe teren propriu, cu New England.

Cochrane şi-a împins mingea în proprie poartă în minutul 37, oferindu-le avantajul gazdelor din New York, Henry a punctat la 5 minute scurse din repriza secundă, în timp ce Boggs a înscris golul de onoare pentru New England, în minutul 54. După 14 etape, Red Bulls ocupă este lider în Conferinţa de Est cu 22 de puncte.

Henry a ajuns în America în vara anului trecut, cînd a semnat cu echipa din New York ca jucător liber de contract. În cariera lui, atacantul francez a mai evoluat pentru AS Monaco, Juventus Torino, Arsenal şi FC Barcelona.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Arbitră de 24 de ani, protagonista unui „sex tape” cu un observator UEFA de 61 de ani din Turcia! » Înregistrarea interzisă minorilor, distribuită pe rețelele de socializare

EXCLUSIV „Pe băiatul meu îl cheamă Vladimir, după Vladimir Putin!” » O campioană a României, interviu fără rezerve: „Jocurile Olimpice NU au fost un succes!”

„Am avut prime de la FCSB”, la 4 ani după Cazul Valiza! » Interviu-BOMBĂ cu Marian Cristescu despre o carieră plină de povești: „Budescu îl lua de urechi pe băiatul lui Ioan Niculae” + „Răzvan Lucescu ne-a legat cu sfoara”