INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RĂSTURNARE

VIDEO Adversara celor de la FCSB în Europa League conducea cu 3-0 în minutul 12, însă apoi a urmat NEBUNIA!

Hoffenheim, echipă care o va întâlni pe FCSB în Europa League, a fost învinsă de Werder Bremen, scor 3-4, în runda cu numărul #5 din Bundesliga. Meciul a avut o desfășurare du adevărat nebună. +9   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 29 septembrie 2024 20:29 / Actualizat duminica, 29 septembrie 2024 21:14

Cei de la Hoffenheim o vor întâlni pe FCSB, campioana României, în runda cu numărul #6 a grupei din Europa League. Partida se va juca pe Pre Zero Arena joi, 12 decembrie, de la 19:45. Cu două luni și jumătate înainte de meciul cu FCSB, Hoffenheim a oferit un meci cu o desfășurare incredibilă.

+4 FOTO

Era abia minutul 12 când Hoffenheim conducea deja cu 3-0, după „dubla” lui Marius Bulter și golul lui Adam Hlozek. Suporterii lor se așteptau ca gazdele să aibă un meci ușor în care să creeze spectacol. Nu a fost însă așa. Totul s-a rupt în minutul 18, când Stanley Nsoki a primit roșu direct pentru o intrare extrem de dură.

După doar 8 minute, Hoffenheim rămânea cu un avantaj de un singur gol, după ce Julian Malatini și Mitchell Weiser marcau pentru oaspeți. Cei de la Werder nu s-au oprit aici. În minutul 39, Jens Stage a restabilit egalitatea, iar la pauză s-a intrat cu un incredibil 3-3.

Imediat după revenirea de la vestiare, Bremen a lovit din nou. Jens Stage a înscris pentru 4-3 în minutul 49, iar oaspeții au luat cele 3 puncte.

După primele 5 etape, Hoffenheim ocupă doar locul 16, care duce la barajul pentru retrogradare / promovare, cu 3 puncte, Werder stă ceva mai bine. Se clasează pe 10, cu 8 puncte.

VIDEO. Rezumatul duelului Hoffenheim - Werder Bremen 3-4

Clasamentul din Bundesliga

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
„Extraordinară etapă!” » Gigi Becali a anunțat primul transfer al iernii, a încurajat derapajele lui Dorinel și a numit echipa care va ieși din play-off: „Foarte slabă, să mă ierte!”
Atletico Madrid - Real Madrid, întrerupt 20 de minute! Ultrașii gazdelor, gesturi scandaloase. Cadru șocant cu Thibaut Courtois