INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA

Înlocuit pentru a 13-a oară consecutiv, Joe Cole răbufneşte: "Trebuie să vorbesc cu Scolari"

Articol de GSP - Publicat luni, 05 ianuarie 2009 00:00

Nemulţumit din cauza faptului că Luiz Felipe Scolari a ales să-l schimbe în partida cu Southend, internaţionalul englez Joe Cole a lansat un atac la adresa tehnicianului, ale cărui decizii tactice mărturiseşte că nu le înţelege. Nu e de mirare, avînd în vedere că remiza cu gruparea din Liga a 3-a a reprezentat al 13-lea meci consecutiv în care Cole a fost înlocuit.

"Simt că nu mai pot. Nu-mi place această situaţie şi vreau ca ea să se schimbe în cel mai scurt timp. Va trebui să vorbesc cu managerul. Nu-l înţeleg!" a dezvăluit o sursă apropiată jucătorului într-un interviu acordat The Express.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Ștefania Stoica, vedetă în interviul EHF: „Mi-a plăcut mereu de el. De asta am ales numărul 24!”
Handbal
Ștefania Stoica, vedetă în interviul EHF: „Mi-a plăcut mereu de el. De asta am ales numărul 24!”
Gigi Becali a văzut lista lui Mircea Lucescu și a reacționat: „El e cel mai bun din România!”
Nationala
Gigi Becali a văzut lista lui Mircea Lucescu și a reacționat: „El e cel mai bun din România!”
Surprize IMENSE în lotul convocat de Mircea Lucescu pentru debutul în preliminariile CM: 4 fotbaliști în premieră
Nationala
Surprize IMENSE în lotul convocat de Mircea Lucescu pentru debutul în preliminariile CM: 4 fotbaliști în premieră

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (3)
 •  05 Ianuarie 2009, 23:43

costi cat de penal poti sa fi ... la ce jucatori aveti normal ca oricine are loc la voi in echipa

 •  05 Ianuarie 2009, 23:10

Mijlocasii ofensivi laterali dau cel mai bun randamament in primele 60 de minute ale unei partide dupa care se sting: asta se datoreaza istovitoarei pistonari pe care au facut-o. Ei sunt jucatorii care obosesc cel mai repede intr-un meci. Deci scimbarea lor reprezinta de multe ori modul in care ei sunt protejati pentru urmatoarea partida. In plus Joe Cole nici nu mai straluceste ca in perioada Mourinho cind aripile lui Chelsea (Joe Cole si Arjen Robben) isi gaseau spatii si faceau spectacol.

 •  05 Ianuarie 2009, 22:45

Hai la Steaua ca o sa fie mai bine

Vezi toate comentariile (3)
Comentează
Close