INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INEDIT

VIDEO Un meci de fotbal din Australia, întrerupt după ce mai mulți canguri au intrat pe teren

foto: Captură Twitter
foto: Captură Twitter

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 mai 2022 12:05 / Actualizat vineri, 20 mai 2022 13:29

Un meci de fotbal din Australia a fost întrerupt din cauza unui motiv inedit: mai mulți canguri pitici au invadat terenul.

Dacă în Europa au fost întrerupte meciuri de-a lungul timpului din cauza apariției unor câini sau pisici pe teren, în Australia lucrurile stau diferit, acolo unde cangurii sunt cele mai comune animale.

Meci întrerupt in cauza cangurilor

Sub privirile spectatorilor și jucătorilor, un grup de peste 20 de canguri a intrat pe teren. În mijlocul partidei, micile necuvântătoare au apărut de nicăieri, nestingherite, provocând amuzamentul celor care asistau la partidă. Videoclipul a făcut înconjurul internetului. Ulterior, animalele au părăsit terenul și meciul s-a reluat.

Citește și:

Scene uluitoare pe Goodison Park » Condusă la pauză, 0-2, Everton a scăpat de retrogradare! La final, fanii au transformat terenul într-o „mare albastră”

Șocant! Ce a făcut Patrick Vieira la finalul meciului Everton - Crystal Palace

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
Superliga
Patronul din Superliga s-a săturat: mută echipa din oraș
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
UEFA a făcut anunțul despre Istvan Kovacs! Arbitrul e pe lista pentru Cupa Mondială din 2026
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani
Superliga
Dan Șucu a investit 20 de milioane de euro la Rapid! Giuleștenii sunt pe pierdere de cinci ori mai mare decât acum șase ani

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează