INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA GRECIEI

Panathinaikos continuă seria proastă » Ladislau Boloni, eliminat din Cupă, 2-4 la general!

Panathinaikos, echipa antrenată de Ladislau Boloni (67 de ani), a părăsit Cupa Greciei, în „sferturi”.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 martie 2021 21:43 / Actualizat miercuri, 03 martie 2021 21:57

După 1-2 în tur cu Giannina, Panathinaikos a cedat în această seară pe teren propriu cu același scor în fața elevilor pregătiți de Argirios Giannikis.

După primele 10 minute, Boloni era condus cu 0-2, după reușita lui Eleftheriadis și autogolul lui Chatzitheodoridis. Golul marcat spre final de Poungouras nu a mai contat.

Astfel, „verzii” pierd, 2-4 la general, în fața celor de la Giannina și se vor axa doar pe campionat.

Ladislau Boloni, perioadă delicată la Panathinaikos

Panathinaikos nu a mai câștigat de 4 meciuri meciuri. A făcut egal cu AEK Atena (1-1) și a pierdut cu Panetolikos (0-1) în ultimele două meciuri din campionat, iar în Cupă, în faza sferturilor de finală, a fost învinsă de Giannina în ambele partide (2-4 la general).

„Verzii” ocupă locul 5 în campionatul elen, cu 42 de puncte obținute în 24 de meciuri, 16 sub liderul Olympiakos, care are și un meci în minus.

Ladislau Boloni: „Sper să mă întorc în România, am avut deja două discuții!”

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Marius Șumudică și-a anunțat plecarea de la Rizespor: „Nu vreau să-mi pierd viața pe bancă!”

Mircea Lucescu s-a calificat în semifinalele Cupei Ucrainei, dar fanii au dus protestul la următorul nivel! Cum a reacționat „Il Luce”