INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

Schimbare la Tottenham » Cine ar putea veni pe banca echipei londoneze după demiterea lui Nuno Espirito Santo

Foto: Getty Images +10   FOTO
Foto: Getty Images

Articol de - Publicat luni, 01 noiembrie 2021 12:45 / Actualizat vineri, 17 ianuarie 2025 11:39

Tottenham Spurs l-a dat afară pe Nuno Espirito Santo (47 de ani) după doar patru luni și zece meciuri în Premier League. Directorul sportiv Fabio Paratici l-a și chemat la Londra pe antrenorul italian Antonio Conte.

Cristiano Ronaldo i-a salvat scaunul lui Solskjaer, dar a demis un conațional din Premier. Portughezul Nuno Espirito Santo și-a pierdut slujba la Tottenham, după 0-3 cu Man. United pe „White Harte Lane". Al treilea eșec în ultimele patru etape și al cincilea din 10 runde. Doar patru luni a rezistat fostul tehnician al lui Wolves la Spurs!

Anunță curând noul manager

„Regretăm decizia și știm cât de mult și-a dorit Nuno să reușească. E un adevărat gentleman și oricând va fi bine primit aici. Îi mulțumim lui și staffului său și îi urăm succes pe mai departe", a anunțat Fabio Paratici. Directorul sportiv vrea să-i găsească înlocuitor până la meciul cu Vitesse de joi, din Conference League.

Mare favorit să preia postul vacant e Antonio Conte. Deși italianul, care a lucrat cu Paratici la Juve și a pregătit-o și pe Chelsea, cucerind titlul și Cupa, nu agreează în mod normal să preia echipe în cursul stagiunii. Conte ar fi așteptat să conducă mâine primul antrenament la Londra! Este liber după despărțirea din vară de Inter.

Citește și alte știri din fotbalul internațional: 

Leo Messi își anunță dorința de a reveni la Barcelona: „Vreau să ajut clubul”

Variantă uluitoare » PSG i-ar putea rezilia contractul lui Sergio Ramos!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

„Ce am văzut în apă în dreptul Muntelui Athos... nu există!” » Un român înotător de cursă lungă, povești incredibile: „Simțeam că ceva nu e în regulă, dar când am ridicat capul am amuțit”

Alex Ciocan despre Tadej Pogacar: „Are un lucru care-l separă de ceilalți” + Povești amuzante din carieră: „Odată, am văzut o pată neagră care se apropia de mine prin pădure”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează