INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

Thierry Henry, favorit să preia un club legendar din Anglia » Se anunță investiții colosale

FOTO: Guliver/GettyImages
FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 iulie 2018 19:20

Thierry Henry (40 de ani), legenda lui Arsenal, este favorit să preia postul de antrenor al celor de la Aston Villa. 

Parcursul impresionat al Belgiei la CM 2018, locul 3, avându-l pe bancă, în postura de antrenor secund, pe Henry, pare să nu fie trecut cu vederea de Nassef Sawiris, miliardarul egiptean care a preluat Aston Villa. Francezul care a făcut istorie în Premier League tocmai a renunțat la job-ul de analist pentru postul Sky și este favorit să îl înlocuiască pe Steve Bruce. 

Aston Villa are în palmares 7 titluri de campioană a Angliei, iar sezonul trecut a ratat la mustață promovarea în Premier League, fiind învinsă în finala play-off-ului Ligii secunde de Fulham, 1-0, pe Wembley. 

6,7 miliarde de dolari este averea lui Nassef Sawiris, noul patron al celor de la Aston Villa

174 
de goluri a marcat Thierry Henry în cele 254 de meciuri jucate în tricoul lui Arsenal Londra

Vezi și: Starul Barcelonei de la CM 2018 PLEACĂ vara asta! Nu face deplasarea cu echipa în SUA

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Ștefania Stoica, vedetă în interviul EHF: „Mi-a plăcut mereu de el. De asta am ales numărul 24!”
Handbal
Ștefania Stoica, vedetă în interviul EHF: „Mi-a plăcut mereu de el. De asta am ales numărul 24!”
Gigi Becali a văzut lista lui Mircea Lucescu și a reacționat: „El e cel mai bun din România!”
Nationala
Gigi Becali a văzut lista lui Mircea Lucescu și a reacționat: „El e cel mai bun din România!”
Surprize IMENSE în lotul convocat de Mircea Lucescu pentru debutul în preliminariile CM: 4 fotbaliști în premieră
Nationala
Surprize IMENSE în lotul convocat de Mircea Lucescu pentru debutul în preliminariile CM: 4 fotbaliști în premieră

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (1)
marius.bxl
marius.bxl  •  21 Iulie 2018, 23:21

Sa-i transferi pe ăștia de la steaua că m-am săturat de ei .si ia-l si pe Dică în anglia să-i țină în formă la biliard că de altceva nu e in stare

Vezi toate comentariile (1)
Comentează
Close