INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPECTACOL

VIDEO Fără să privească! » Două pase uimitoare reuşite de Ronaldinho în Copa Libertadores

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 martie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 10 martie 2013 17:34

Atletico Mineiro, echipa lui Ronaldinho, a învins cu 2-1 Strongest, într-un meci din grupa a treia a Copei Libertadores.

"Dinţosul" a marcat golul doi al echipei sale din penalty, în minutul 74, dar a reuşit două pase incredibile, fără să se uite unde trimite balonul. Prima pasă s-a transformat într-un assist pentru golul lui Jo din minutul 54. Cea de-a doua minge trimisă uimitor de Ronaldinho a adus penalty-ul, pe care tot el l-a transformat. (Vezi VIDEO)

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Real Madrid - Borussia Dortmund 5-2 » Coșmar o oră, apoi remontada DE VIS, cu hat-trick al viitorului „Balon de Aur”!
Liga Campionilor
Ianis Hagi, trimis la echipa a doua a lui Rangers chiar de ziua lui » A dat gol direct din corner!
Stranieri
Fiul lui Didi Prodan s-a născut la Glasgow și anunță cu cine va ține în meciul Rangers - FCSB: „2-0!” » Mărturie emoționantă: „Nici nu vedeam mingea din cauza lacrimilor”