INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

VIDEO Se poate întîmpla şi la alţii! Bătaie generală la meciul dintre Suwon şi Al Sadd

Meciul Suwon - Sadd a degenerat intr-o bataie generala +4   FOTO
Meciul Suwon - Sadd a degenerat intr-o bataie generala

Articol de GSP - Publicat miercuri, 19 octombrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 19 octombrie 2011 21:56

Semifinala tur din Liga Campionilor Asiei, dintre sud-coreenii de la Suwon Bluewings şi qatarioţii de la Al-Sadd (0-2) s-a încheiat într-o bătaie generală, meciul fiind întrerupt zece minute şi înregistrând trei jucători eliminaţi, informează AFP.

VEZI MAI JOS GALERIA FOTO

Meciul a degenerat în repriza a doua, după al doilea gol al echipei Al-Sadd marcat de Mamadou Niang atunci când sud-coreenii aveau un jucător accidentat.

VEZI MAI JOS VIDEO

Jucătorii celor două echipe, rezervele şi staful tehnic s-au luat la bătaie, obligându-l pe arbitru să întrerupă meciul timp de zece minute. La reluare, Kader Keita (Al-Sadd) şi Stevica Ristici (Suwon) au fost eliminaţi, iar apoi Niang a primit al doilea cartonaş galben, sinonim cu eliminarea, pentru că a trimis mingea în tribune, conform Mediafax.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ce pensie are Ilie Năstase, după recalculare: „Nici mai mult, nici mai puțin!”
Tenis
Dinamo încearcă să dea lovitura cu doi internaționali români » Unul e format de Hagi, altul a debutat și la prima reprezentativă

Campionul mondial și european, suspendat pentru că a făcut semnul crucii la Jocurile Olimpice de la Paris: „Dumnezeu mi-a dat totul! Nu voi schimba nimic”

Între timp, în România: bazin semiolimpic inaugurat într-un sat fără canalizare » „Mobilizez babele de prin jurul meu și ne ducem împreună”