INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO Torino, la un pas de o victorie mare pe terenul ''Bătrânei Doamne'' după 22 de ani!

Articol de Socaciu Narcis - Publicat duminica, 07 mai 2017 10:33

Campioana en titre Juventus a terminat la egalitate, 1-1, meciul disputat pe teren propriu în faţa echipei Torino, în cadrul etapei a 35-a din Serie A.

VEZI AICI VIDEO DE LA MECI!

Partida a fost dominată de Juve, care a avut ocazii mari prin Benatia, în minutul 15, care a trimis cu capul mingea în transversală după un corner, apoi în minutul 32, portarul oaspeţilor Hart a intervenit fantastic la şutul lui Dybala şi a plonjat superb.

Acelaşi portar a mai intervenit senzaţional în minutul 43, tot la un şut a lui Dybala. Torinezii au replicat prin Belotti, în minutul 13, care a şutat puţin pe lângă poartă dintr-o poziţie bună.

În repriza a doua, oaspeţii au deschis scorul prin Ljajic, în minutul 52, după o lovitură liberă directă de la 20 metri, executată impecabil. La doar 5 minute, echilibrul partidei s-a rupt, Acquah de la oaspeţi fiind eliminat după două galbene.

Pe când se părea că Torino va obţine o victorie mare în 10 oameni, Higuain a salvat-o pe Juve în minutul 90+2, egalând cu un şut la colţul lung. Astfel, Torino scapă printre degete victoria pe terenul liderului după 22 de ani, mai exact din ianuarie '95 3-2.

În urma acestui rezultat, campioana rămâne lider cu 85 puncte, cu 8 peste Napoli şi cu 10 peste Roma.

Fii parte din redacția noastră! Participă la Jurnalisport – proiect inovativ GSP, susținut de Google. Aici ai toate detaliile!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”
Altele
Singurul fotbalist pe care Gică Hagi nu vrea să îl vândă: „Construiește echipa în jurul lui!” » Ar fi refuzat oferta de la Rapid
Motivare șocantă a Înaltei Curți în „dosarul Mario Iorgulescu” » Explicația ștergerii condamnării de 13 ani și 8 luni pentru omor: „Nu a folosit mașina ca mijloc pentru suprimarea vieții”
Special

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat