INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  AMICAL

Morten Olsen îi ironizează pe englezi după eşecul Danemarcei la Londra: ”Noroc în Brazilia! O să aveţi nevoie”

Kung-fu Rooney! Dar portarul danez nu s-a speriat

Articol de - Publicat vineri, 07 martie 2014 00:00 / Actualizat joi, 06 martie 2014 22:38

Omologul Roy Hodgson i-a replicat imediat: ”Toate echipele vor avea nevoie şi de noroc la Mondial. Dar în seara asta nouă nu ne-a trebuit”.

Chiar mai palpitant decît amicalul Anglia - Danemarca (1-0) în sine a fost duelul selecţionerilor la final. Deşi echipa lui scăpase ieftin doar cu un gol încasat, graţie unui portar, Kasper Schmeichel, în zi de graţie, Morten Olsen le-a urat britanicilor "mult noroc la Mondialul din Brazilia. O să aveţi nevoie!".

Selecţionerul danez avea în vedere "tinereţea echipei Angliei. E promiţătoare pentru viitor, dar o fi suficient pentru Cupa Mondială?".

Omologul Roy Hodgson a preluat din mers declaraţia lui Olsen şi a replicat înţepat: "Toate echipele vor avea nevoie şi de noroc la turneul final. Oricum, în seara asta, nouă nu ne-a trebuit".

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”