citind comentariile, este evident ca romanul se pricepe la toate...mai cu seama la fotbal...iar fotbalul romanesc nu poate sta departe de astfel de comentatori ..... cum sunt comentatorii, asa e si fotbalul....romanesc.....

fcu1948
fcu1948  •  03 Iulie 2016, 14:14
Postat de gerulozaurus pe 03 Iulie 2016, 09:29

italienii in 120 de minute de joc au atacat mai putin decat au facut-o Romania cu Franta in 90 de minute!

Te-ai găsit tu să le predai italienilor lecții de tactică. Să ataci Germania este sinucidere curată, le oferi spații și ei atât așteaptă să te pedepsească. Italia știe să își adaptzeze jocul în funcție de adversar, nu degeaba nemții nu i-au învins niciodată în meciuri oficiale.

balauru48
balauru48  •  03 Iulie 2016, 12:08
Postat de tihi pe 03 Iulie 2016, 08:33

Meciul trebuie castigat pe teren,in cei 90 de minute de joc.Acolo au fost mai buni nemtii!Nemtii au marcat din actiune iar italienii tot ditr-un penalty.Germania a avut o posesie superioara,un joc mai frumos si cu suturi mai multe.Summa summarum,Germania s-a calificat pe drept.Germaniei a lipsit doar un arbitraj englezesc,si nu ar fi ajuns la prelungiri cu siguranta!! La penaltiuri intervine si norocul!

Tu ești un mare ignorat mai pustiule. Scrii mult si prost, fără să gândești. Ai dovedit-o si ieri când ne explică ce mare campioană e Kournikova, când ea săraca n-a castigat nici un turneu in întreaga cariera. :))

nea_vanea.60
nea_vanea.60  •  03 Iulie 2016, 12:05

italia nu merita nici prelungirile! dar sa castige cu noroc la penaltyuri...

andrei.33
andrei.33  •  03 Iulie 2016, 09:47

As vrea sa il vad pe Buffon si la Mondial.

gerulozaurus
gerulozaurus  •  03 Iulie 2016, 09:29

tihi
tihi  •  03 Iulie 2016, 08:33

ion.ionescu
ion.ionescu  •  03 Iulie 2016, 08:16

Scuze Buffon ! M-am grăbit să închid : un portar extraordinar şi mai ales un caracter deosebit. Marile caractere fac şi marile echipe...Uneori e suficient un supercaracter care să-i domine pe ceilalţi şi să dea linia. Este exact cazul Italiei de acum, cu supercaracterul Buffon.

ion.ionescu
ion.ionescu  •  03 Iulie 2016, 08:11

S-au temut unii de alţii iar Italia trebuia să devină brusc Brazilia lui Pele ?! În general nu-mi place echipa Italiei, joacă parşiv. Până la Euro 2016, mi-a mai plăcut la un singur meci : 4-3 cu Germania în semifinale la CM '70 din Mexic...Au plătit însă scump : 1-4 cu Brazilia în finală.

bogdan_rbf
bogdan_rbf  •  03 Iulie 2016, 04:05

Trebuia sa fortati si sa castigati pana la penalty-uri...ati tras de timp in prelungiri ca in judeteana. Las-o naibii, asa vreti voi sa aratati ca sunteti profesionisti?