Comentarii (22)
Zozsuzit141321
Zozsuzit141321  •  24 Iunie 2024, 14:00

Victoria este Victorie! Ungaria a predat posesia balonului pentru O Scotie incapabila sa construiasca! Lá final Ungaria a avut 2 ocazii uriase! O Bara sí un gól prin acelasi Csoboth Kevin! Kevin este descendent secui din Bucovina!

MaxiP
MaxiP  •  24 Iunie 2024, 12:56
Postat de 1973 pe 24 Iunie 2024, 07:52

Pot să se întoarcă acasă și ***. În ultimii ani sau crezut o echipă prea puternică,pe când la turneele finale la care au participat sa dovedit că sunt o națională mult mai slabă. Au și un selecționer italian care este depășit de ideile de joc moderne.

In mod cert arata mai rau ca la ultimele 2 turnee finale. Desi de data asta chiar au prins o grupa din care puteau face multe, plus nivelul de experienta de acum ii ajuta. Parca au venit usor nemotivati, au intrat in rutina turneelor finale europene. Dar acum 2 ani chiar au fost impresionanti, ok, ultimii in grupa, dar in ce grupa, cu 2 puncte, un singur meci pierdut... pai anul asta deja au pierdut 2 in grupa, fara prea mare replica, plus au castigat chinuit de tot la un adversar chiar modest. Da, mult supraestimati pentru acest turneu, totusi participarile la turneele trecute au aratat o echipa extrem de bataioasa. Culmea, au toate sansele sa prinda totusi optimile si asa.

tk2014
tk2014  •  24 Iunie 2024, 11:07
Postat de Zozsuzit141321 pe 24 Iunie 2024, 00:54

Penalty clar pentru Ungaria ín minutul 70. Portarul Scotiei i- a spart capul atacantului maghiar Varga Barnabás!

ciocnire nefericita. portarul scotian avea ochiul tumefiat + o taietura. oricum, cele mai slabe echipe de la europeanul asta. 0-0 era rezultat echitabil

tk2014
tk2014  •  24 Iunie 2024, 11:06
Postat de aaxel03 pe 24 Iunie 2024, 00:27

N-am vazut vreun fault, s-a dezechilibrat in urma unui contact fizic, dar corect. Ungaria nu cred ca se califica, cel putin la precedentele 2 Euro cu 3 pcte si golaveraj -3 nu s-a obtinut calificarea.

s-a vazut pe reluarea apropiata. jucatorul maghiar l-a lovit cu genunchiul in gamba. se vede pe o singura reluare. au aratat in detaliu la bbc.

ysoagar
ysoagar  •  24 Iunie 2024, 11:03

si porcul in ziua de Ajun isi zice daca scap de ziua asta mai traiesc un an... cam acelasi sanse le are si ungaria la optimi

1973
1973  •  24 Iunie 2024, 07:52

cirus11
cirus11  •  24 Iunie 2024, 02:58
Postat de Zozsuzit141321 pe 24 Iunie 2024, 00:13

Nationala Ungariei a facut un joc pentru victorie! Dar jocul a suferit tare múlt. Sa te domine Scotia? Sí tu ai nevoie de Victorie? Ultrasii mostri Au suferit 100 de minute!

I-o fi dominat Scotia dar raportul suturilor a fost 12-1 pt maghiari, era nedrept sa nu castige. Problema e ca aveau nevoie si sa dea multe goluri, au golaveraj foarte prost.

MaxiP
MaxiP  •  24 Iunie 2024, 01:36
Postat de teleleu_ionel pe 24 Iunie 2024, 00:14

In ultimele minute, egalul eliminandu-le pe amandoua, au lasat complet orice calcul. Era care pe care. Interesant daca se califica ungurii cu doar 3 puncte.

Cu 3 puncte si golaveraj -3, pare totusi greu de crezut. La editiile trecute s-au calificat cate 1 si 2 echipe cu 3 puncte, dar cu golaveraj de minim -1. Totusi conjunctura le pare favorabila, la cum arata grupele ramase, chiar neparand imposibil ca din 2 grupe locul 3 sa nu faca 3 puncte. Dar nu stiu daca chiar se va si intampla asta. Stau cam la mana grupelor B si F, ar avea o speranta si din grupa C, dar pare mai putin plauzibil.

Zozsuzit141321  •  24 Iunie 2024, 00:54
Postat de TheWizardOfOz pe 24 Iunie 2024, 00:15

A fost o accidentare urâtă în timpul meciului. L-au luat pe un ungur cu salvarea de pe teren.

china
china  •  24 Iunie 2024, 00:36

Era bun un egal, sa nu se califice nationala lui Putin. Insa daca invingea Scotia, Romania era obligata la punct!