INTERNATIONAL  »  EURO 2024  »  BELGIA - ROMÂNIA

CORESPONDENȚĂ DIN GERMANIA Fanii români au aprins torțe cu Belgia + un mesaj clar în războiul FCSB - CSA Steaua » Momentele surprinse în repriza secundă

Articol de , - Publicat sambata, 22 iunie 2024 23:32 / Actualizat sambata, 22 iunie 2024 23:34

La jumătatea reprizei secunde din Belgia - România, la scorul de 1-0 pentru selecționata lui Domenico Tedesco, în peluza din spatele lui Florin Niță, cel care a avut mai multe intervenții decisive în prima repriză, au fost aprinse mai multe torțe de suporterii români, lucru neobișnuit pe stadioanele din Germania în timpul Campionatului European.

La fel ca și în partida cu Ucraina, „tricolorii” au invadat stadionul. Peste 20.000 suporteri ai selecționatei lui Edi Iordănescu au luat parte la partida din etapa a doua a fazei grupelor.

Torțe și „FCSB is not Steaua Bucharest” în peluza „tricoloră”

Chiar înainte de golul anulat pe motiv de offside al lui Lukaku, cel de-al treilea de la acest turneu final, suporterii români au aprins materiale pirotehnice în tribunele stadionului din Koln.

În dreapta acestora, în colțul peluzei, a apărut și mesajul „FCSB is not Steaua Bucharest”.

+2 FOTO

UEFA = Mafia, în prima repriză

Banner-ul suporterilor români la Koln. Sursă foto: Imago

În prima repriză, printre tricolori, și-a croit loc și mesajul „UEFA = MAFIA”, alături de mesajul „No respect”. Bannere similare au fost afișate și la alte partide ale României. După acest moment, forul continental ar putea lua măsuri drastice.

În partida cu Ucraina, câștigată de băieții lui Edi Iordănescu cu 3-0, suporterii români au afișat mesajul „Libertate pentru ultrași” în mai multe limbi de circulație europeană.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Femeia care l-a adus la disperare pe Gigi Becali, încătușată în București: „Se manifesta într-un mod agresiv”
Rapid îi poate da lovitura lui CFR Cluj » Un internațional ar fi aproape să semneze
Mihai Stoica a răbufnit după ce l-a auzit pe jucătorul lui Poli Iași: „Cum adică își dorește să ia CFR campionatul?”

Presa din Grecia a rezumat într-un SINGUR cuvânt eșecul lui PAOK cu FCSB din Europa League și a numit omul meciului

Așa se fac schimbările la FCSB! Imagini fabuloase cu Gigi Becali și Mihai Stoica surprinse de reporterul GSP