INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  LUGANO - FCSB, JOI, 20:00, PRO TV, TELEKOM SPORT, GSP.RO

Rădoi știe de ce Denis Alibec nu scapă de pubalgia care îi tot dă bătăi de cap: "Nu greutatea e problema"

Articol de GSP - Publicat joi, 28 septembrie 2017 19:24

FCSB joacă azi, de la ora 20:00, al doilea meci din grupele Europa League. Primul a fost câștigat la pas, pe teren propriu, scor 3-0 cu Plzen. Meciul va fi transmis în direct la ProTV, TV Telekom Sport, însă va putea fi urmărit în format liveTEXT pe GSP.RO. 

Mirel Rădoi a vorbit despre problemele lui Denis Alibec. Aceeași accidentare a avut și Alex Chipciu, însă acesta s-a ținut de programul de recuperare și și-a revenit. 

"Aliuţă, după anumite meciuri, nu putea nici să se mai ridice de pe bancă. Sau în vestiar, nu se putea ridica să meargă la duş. După câteva zile, îşi revenea de ziceai că durerea îi dispărea pur şi simplu.

Până când a ajuns, după vreun an jumate, să se opereze. Am mai avut un caz asemănător, Chipciu. A avut aproape 4 luni această problemă, dar până la urmă n-a ajuns la operaţie, pentru că sunt cazuri şi cazuri.

La Alibec persistă această problemă pentru că el nu-şi urmează acel tratament şi acel program de exerciţii care trebuie făcut. Chipciu n-a mai avut nicio problemă", a zis Mirel Rădoi la TV Telekom Sport.  

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Nationala
Nu-și explică decizia lui Mircea Lucescu: „De neînțeles, este jucătorul complet!”
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Superliga
Cristi Balaj, discurs fără precedent: „A trebuit să-l ridic pe Louis Munteanu de unde au avut unii grijă să-l coboare!”
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”
Superliga
Ce spune șeful lui Dinamo, după prima înfrângere din play-off: „Ce să zic? Sunt cei mai buni din țară la asta”

FRF instituie „taxa pe șmecherie”! Furie în Liga 1: „7,6 milioane de euro din fondurile UEFA sunt împărțite aberant” + FCSB vizează bani la care nu are dreptul!

„E o libertate aparte aici, dar suntem cu gândul și la România” » La doi pași de Lyon, doi români și-au deschis afacerea care i-a dat gata pe francezi: „În perioadele bune, vindem și 100 kg. pe săptămână”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează