INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB - RFS 4-1

EXCLUSIV Rusescu e sigur, după ce a văzut pe Arena Națională: „Așa va juca Steaua în Europa”

Raul Rusescu/ foto GSP +37   FOTO
Raul Rusescu/ foto GSP

Articol de - Publicat vineri, 27 septembrie 2024, 00:51 / Actualizat vineri, 27 septembrie 2024 00:57

Raul Rusescu, expertul GSP Live, a analizat prestația celor de la FCSB din meciul cu RFS, scor 4-1, din prima etapă a grupei unice din Europa League. El l-a lăudat pe Florin Tănase, intrat la pauză în meciul de pe Arena Națională.

Rusescu, fost atacant la FCSB, campion în Superliga cu roș-albaștrii, a creionat echipa de start a campioanei României pentru următoarele meciuri de Europa League. El crede că Mihai Popescu va rămâne fundaș dreapta, iar Florin Tănase va fi titular în extrema stângă.

În plus, Raul Rusescu îl vede și pe Adrian Șut titular la mijlocul terenului, alături de Lixandru. „Optarul” de la FCSB a fost rezervă și a intrat la pauză cu letonii de la RFS.

Raul Rusescu: „Tănase, jucător de mare valoare. Ne-am făcut o idee despre cum va arăta Steaua în Europa League”

„Nu mă așteptam să fie un scor atât de mare. Nu au mai făcut greșeli, Steaua a avut posesia, intrarea lui Tănase a fost foarte bună. Ne-a făcut să ne dăm seama cum va arăta Steaua în meciurile din Europa League. E un jucător cu mare valoare, are personalitate.

A dat o pasă de gol frumoasă, a mai avut câteva acțiuni, iar lucrurile au arătat mult mai bine după pauză. Cred că ne-am făcut o idee despre cum va arăta Steaua. Va rămâne, probabil, Popescu fundaș dreapta, Șut și Lixandru la mijloc, Tănase în stânga în atac, pentru că nu mai trebuie U21.

Mi-a plăcut Târnovanu, mi-au plăcut și Olaru, Bîrligea, Ștefănescu. E greu să alegi omul meciului, dar au arătat toți bine. Dar e o echipă bună de Europa League”, a declarat Raul Rusescu, la GSP Live.

S-a văzut și că au jucat pe Arena Națională. Dădea Chiricheș exteriorul acela în Ghencea?

- Raul Rusescu, expert GSP Live

Cum ar putea să arate FCSB cu PAOK, în opinia lui Rusescu: Târnovanu - M. Popescu, Dawa, Chiricheș, Radunovic - Șut, Lixandru - Ștefănescu, Olaru, Fl. Tănase - Bîrligea

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
7 detalii din FCSB - RFS care nu s-au văzut la TV » Ce a făcut Bîrligea imediat după gol + scene comice: „Lasă-te, bă!”
Stupoare pe Arena Națională! Ce a pățit când a vrut să-și ocupe locul de pe bilet: „Vin de 40 de ani, dar așa ceva n-am văzut în viața mea”

EXCLUSIV Caz ULUITOR în Liga 3: au folosit pe fals un sud-american pe post de român U19 și l-au prezentat arbitrului ca jucător surdomut și analfabet! » „Românii sunt niște jeguri!”

Mărturie printre lacrimi a campioanei olimpice Maricica Puică: „Deblocați rentele! Am făcut trei avorturi pentru performanță. Am pierdut trei băieței!”