INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ŞAHTIOR - BARCELONA ÎN SFERTURILE LIGII

Dinamoviştii ţin cu Mircea Lucescu: "Ce frumos ar fi să ia bătaie Barcelona!"

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 martie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 18 martie 2011 15:21

Toţi dinamoviştii sînt alături de Şahtior Doneţk, echipa românilor Mircea Lucescu şi Răzvan Raţ. Bogdan Pătraşcu şi Cosmin Moţi au vorbit astăzi despre confruntarea din "sferturile" Champions League, dintre Şahtior şi Barcelona.

"Va fi un meci greu pentru Şahtior, va avea şansa a doua în faţa Barcelonei, dar Mircea Lucescu a format o echipă puternică şi îi poate învinge pe catalani. E frumos să mai mănînce şi Barcelona bătaie şi sper ca românii noştri să ajungă în finala Champions League", a zis Pătraşcu.

Cosmin Moţi e fan Real Madrid, motiv în plus să le ţină pumnii lui Lucescu şi lui Raţ: "Va fi un meci dificil pentru Şahtior, dar sînt convins că vor putea pune mari probleme Barcelona. Normal că ţin cu românii mei, iar eu sînt fan Real Madrid, cu atît mai mult îmi doresc să meargă Şahtiorul mai departe".

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”