Postat de MaxiP pe 14 August 2024, 13:50

Cu lotul ala, numai la nivel declarativ s-a pus problema sa prinda grupele CL. Au extrem de multa bafta cu tragerile la sorti si nu pare exclus sa prinda Europa League, ceea ce oricum pare peste asteptari. Insa daca se vad calificati deja cu Linz... daca i-au surprins cehii, fotbalul austriac e extrem de organizat, au experienta contra nordicilor de anii trecuti. Sunt cam la fel si austriecii, fizic si buna organizare, un fotbal invatat.

Pe care antrenorii și jucătorii romani, refuza sa-l învețe.

MaxiP
MaxiP  •  14 August 2024, 13:52
Postat de ntmarcel4 pe 14 August 2024, 08:31

o echipa condusa cu3-0 la pauza, care nu joaca nimic, marcheaza doar in minutul 86 un gol de 3-2 , dar : e 'aproape de egalare', ' a jucat mai bine, 'adversarii au avut noroc', ' nu a primit un penalty', 'arbitru partinitor etc ; scuze penibile din partea unor amatori a caror legatura cu fotbalul este greu de observat.

Sincer, daca eram in locul cehilor, cred ca multi ii criticam. FCSB a presat destul de mult pe final, cehii si-au complicat serios un meci pe care l-au avut in mana. Consider ca nu e atat de mare diferenta dintre cele 2 cluburi, insa e clar ca FCSB n-a investit pentru a juca in Liga. Vise, cam asta e duo-ul Stoica-Becali, vand gogosi. Culmea, lui Gigi i se vand din interior si el chiar le crede. Da, cu 1-2 jucatori experimentati in plus, puteau trece de ei.

MaxiP
MaxiP  •  14 August 2024, 13:50
Postat de Hcm27 pe 14 August 2024, 09:08

Asta înseamnă valoare, echipa și antrenor, sa-ti surprinzi adversarul.Sa-i spună cineva și lui Mister, dacă nu știa pana acum.Cum sa-i dai salar 40000 pe luna unui jucător pe care-l ți pe tușă și cum sa dai 1300000 pe unul, de care trebuia sa-ti dai seama ca mai mult de Campionatul României nu poate.Ca sa nu mai vorbim de greșelile trecutului apropiat sau prezentului:Miculescu, D.Popa(deși câteodată, din păcate de prea puține ori, vrea și reușește câte ceva).Și cu jucători de acest gen vrei sa accesezi Grupele CL?Este posibil sa nu le accesezi nici pe cele ale EL.Si mai ai și trufia sa declari ca ai fost mai bun în jocul tur.

Alb.invers
Alb.invers  •  14 August 2024, 12:19

Normal! A lipsit deaconu și penalty-urile venite după căzături de arlechini reșapați! In liga 1 așa le-a obișnuit burleanu pe anagramele astea de fcsbisti!.... Așa ajung niște pensionari cu fonfleurile ciobănești ca ale stăpânului grețos sa se creadă fotbaliști.

unurtr
unurtr  •  14 August 2024, 10:42

Ce răi au fost cehii că au schimbat tactica și nu au jucat fix la fel ca în tur că așa se așteptau Jiji și Charalambus... Ce răi sunt.. În plus, cum au putut să joace cu 3 fundași că la noi este interzis, toată lumea zicea că nu se joacă cu 3 fundași, a zis Ivanovici că nu se joacă cu 3 fundași nicăieri!

pixelplus
pixelplus  •  14 August 2024, 09:44

Daca ai observat ca au un joc diferit de ce nu ai schimbat mai devreme tactica dar si jucatorii? De ce astepti ordinele de la GB? Dovedeste ca esti antrenor nu un simplu executant. Crezi ca Guardiola sau Anceloti asteapta telefon de la loja? NU. Nu Domnule!! Ei stiu ce trebuie sa faca. L-ati lasat pe Compagno sa plece. L-ati vandut pe Coman cand stiati ca aveti nevoie pentru calificare in grupele CL. Ce ati obtinut? NIMIC!!!

VanBasten2000
VanBasten2000  •  14 August 2024, 09:30

"Au jucat diferit față de primul meci" :))))))))) Pai bre nea Macheta, normal ca au jucat diferit, era un meci de totul sau nimic, jucat in deplasare. 0-3 la pauza si, daca ar fi continuat, va dadeau scurt un 0-5.

ntmarcel4
ntmarcel4  •  14 August 2024, 09:28

gura pacatosului adevar graieste : adversara a jucat fotbal!

legio.sud
legio.sud  •  14 August 2024, 09:27

Iliuță ăsta ar trebui să repete școala de antrenori pe care a făcut-o prin Siria Egipt sau pe unde o fi făcut- o , înainte de meci spunea că nu are ce să se schimbe într-o săptămână !!! Aloo agricultură aici nu se recoltează măsline , danezul te-a citit și pe tine și gloabele tale …