INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  OŢELUL - BENFICA 0-1

N-am fost noi buni, au jucat ei slab! Timofte: "Scorul a fost logic, nu clar"

Articol de GSP - Publicat marti, 27 septembrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 28 septembrie 2011 00:02

Un expert în fotbalul portughez după nouă ani petrecuţi la Porto şi Boavista, Ioan Timofte a comentat jocul dintre Oţelul Galaţi şi Benfica Lisabona (0-1), din grupele Ligii Campionilor. Deşi scorul a fost unul foarte strîns, jocul din teren a arătat cu totul altfel.

Fostul internaţional român a punctat evoluţia slabă a românilor şi a spus că marele noroc al campioanei României a fost faptul că Benfica a jucat de asemenea foarte slab.

"Portughezii au jucat destul de slab, au fost totuşi superioari. Victoria a fost logică, nu clară. Trebuie să fim realişti şi să sperăm că Oţelul va reuşi să bată pe Basel pe teren propriu. Acela e cel mai important meci al grupei pentru ai noştri şi singurul de la care mai pot spera să scoată vreun punct. Soarta Oţelului era bătută în cuie de la tragerea la sorţi, Manchester şi Benfica se vor califica mai mult ca sigur", a spus Ioan Timofte la finalul partidei pentru TVR.

Oţelul a pierdut pe "Naţional Arena" în faţa lui Benfica, scor 0-1, unicul gol al partidei fiind înscris de Bruno Cesar în minutul 41. VEZI AICI O GALERIE FOTO DE LA PARTIDĂ!

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Ioanițoaia a vorbit cu Mircea Lucescu și dezvăluie de ce Mitriță și Alibec nu au fost folosiți deloc: „El mi-a zis”
Nationala
Gigi Becali a numit cei mai buni jucători din naționala României: „Țin echipa în spate”
Nationala

România, 99% sigură de locul ei » Cum arată urnele pentru preliminariile Campionatului Mondial în acest moment + variantă de grupă grea și grupă ușoară

David Popovici a spus de ce nu mai conduce mașinile-cadou primite de la Ion Țiriac