Comentarii (299)
serban1961
serban1961  •  09 Martie 2017, 01:47

Cred ca nimeni nu credea intradevar in revenirea si calificarea Barcelonei. Si eu ca fan al Barcelonei, am inceput sa sper la 1-0 in minutul trei. La 3-1 mi s-au naruit toate sperantele si am sperat macar intr-o victorie 4- sau 5-1. Calificare incredibila. Pentru cei ce contesta arbitrajul, le aduc aminte negarea ciudata a penaltyului de 3-0 si faptul ca dupa aceea toate deciziile arbitrului au fost impotriva Barcelonei ( in special cartonase galbene ). Cred ca penaltyul de la 5-1 se poate discuta, dar cred de asemenea ca toate tragerile de timp ale echipei PSG nu au fost sanctionate de arbitru. Unay Emery tremura la 1-0 in minutul trei.

bvd_magheru
bvd_magheru  •  09 Martie 2017, 01:46
Postat de titiduru22 pe 09 Martie 2017, 01:43

Da intelighenntie grea , peste ocean pentru inca 8 ore mai este ziua femeii.

Si tu esti ba mascarici ? Adica roman mindru . Cite conturi mai ai ? Ce ascunzi in spate ? Nimeni ? Nimic ?

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  09 Martie 2017, 01:46
Postat de foxy pe 09 Martie 2017, 01:34

Am vazut ,cred ca 10 arbitraje la viata mea, unde s-a dictat penalty intre minutele 80-90 si apoi gol in prelungiri ,dar atunci campionatu avea 12 serii de Div C si 3 de Div B ca la ele ma refer!Asa ceva a fost si asta seara!

.) salut. mie mi s-a parut a fi un arbitraj foarte slab. la primul gol, exista o impingere pe linia de 6 m, stoperul francez e impiedicats a intervina, de acolo balonul bajbaie chinuit la suarez cred, care il impinge cu chiu cu vai in gol. la draxler a fost hent clar in careul cataluniei, era 1-0. nu s-a dat. repet, primul penalty e inventat total. era 2-0. fundasul de banda stanga se impiedica precum meme dupa o stikla de votca stalinskaya pentru barbati puternici, apoi cade fix in dinti pe superbul gazon catalan, iar neymar isi infige ghetele in victima automutilarii. ala e penalty la circul din CL, dar e nedemn pentru fosta CCE, cand se juca futbal si se arbitra futbol. de aia nu ma uit de ani buni la mascarada remontada blatiada arangiada din CL. la al doilea 11 m, o adiere de vant din peluza il darama pe catalun si arbitrul remontador sufla uluit in fluierici. cum a fost posibil sa cada ala in asa hal, mai domnilor ? penalty ! dixit je ! ca sa inteleaga si parizerienii. le spun asa, intrucat la 2-0 cavani rupe bara, la 3-1 cavani scapa singur cu neamtul (presupun ca era ter stegen, sau cum il cheama), si trage modest, nu mai zicem de di maria. ala a scapat fix perpendicular, cu fuga lui a la dorinao petardao, si da o chifla de numa numa. pai, numai un prizerian putea rata asa o sansa. si, cu exceptia golului dat de neymar, restul date de catalunii remontadori au fost niste chifle rasuflate : primul gol, cum am zis, 7 insi se chinuie, golul 2, autogol chinuit, 6, offside.

titiduru22
titiduru22  •  09 Martie 2017, 01:43
Postat de foxy pe 09 Martie 2017, 01:31

Canta la alta masa!Azi,e `Ziua barbatilor`!Ieri, a fost ` Ziua femeii`!Sau ,poate acolo, pe unde plimbi tu, magaru,l inca e ziua Femeii!?...

bvd_magheru
bvd_magheru  •  09 Martie 2017, 01:43

Ba au trecut 27 de ani . Sa-mi dai un "beep" cind dinamo va ajunge in primul tur din a doua competie eurpeana ca valoare . Pina atunci trebuie sa treaca 3 tururi preliminare . Hei rup ! Vorba lui postelnicu " cind o facwe plopul pere si rachita micsunele" !

bvd_magheru
bvd_magheru  •  09 Martie 2017, 01:40

Pai daca nu au jucat nimic ce vrei sa mint sa te fac happy !! Absolut nimic . Au venit sa apere 4 - 0 si atit . Trebuiau sa joace cu tupeu primele 20 de min din r 1 si probabil era deajuns . Rusinea e la anti romani nu la catalani !

bvd_magheru
bvd_magheru  •  09 Martie 2017, 01:38

Ca intotdeauna . Gica Contra . Scuze le gasesti numai in ordine : dinamo , olympiakos si liverpool toate niste echipe de doi bani . Nici macar liverpool nu mai inseamna mare lucru ! Nu intelegi ca francezii m-au plictisit cu fotbalul lor de trei lei !

foxy
foxy  •  09 Martie 2017, 01:35
Postat de bvd_magheru pe 09 Martie 2017, 01:32

Ba eu sunt roman anglo . Nu mint . Tu esti balcanic adica mincinos, slab de caracter , un izmenit . Stiu esti genul de capitalist care ai visat sa ai zeci de fabrici si uzine cu mii de angajati si sa ai grija parinteste de ei dar " guess what " ! Am mai auzit .

Tu esti ala cu bicicleta ca a mea1Aia refractabila!

foxy
foxy  •  09 Martie 2017, 01:34
Postat de unico_biancorossi pe 09 Martie 2017, 01:31

de curiozitate am vazut montajul video atasat articolului. 18-19 minute, destul de elocvent. patetic arbitrajul, si-au dorit o remontada proprie si au izbutit, dupa primul gol cu fault in atac, 2 penalty inventate si suspiciune de offside la ultimul. in schimb, au si aia o faza clara de penalty, dar remontada nu prevede erori. in plus, nu e vina remontadorilor ca la 1-3 parizienii au ratat cu nonsalanta de 2 ori cu portarul (cavani si di maria, mai ales). as spune ca mai penalty a fost la fazele lui neymar si suarez, care a primit si galben pentru simulare, desi a fost contact important. la neymar, acolo macar asta a luat un body check de numa numa. pe cand, la primul 11 m, ala se agata de francezul cazut in gura pe iarba, si mai grav, la 4-1, cand mai erau cateva minute, spaniolul se impiedica singur in minge si da iar 11 m. ca sa fie remontada sigura, mai da si 5 minute de prelungiri, de parca fusese razboiul malvinelor. in fine, jenibil arbitraj.