Articol de Beno David - Publicat duminica, 02 august 2015 09:32
Liviu Antal a întărit aseară "colonia românească" de la Hapoel Tel Aviv, semnînd oficial pentru următorii 4 ani cu un contract anual de 300.000 de euro.
Noua achiziție, care nu a avut drept de joc, a fost prezentat aseară pe gazonul stadionului Bloomfield în fața a 13.000 de spectatori entuziasmați la prima partidă oficială a sezonului. Hapoel a fost învinsă de Maccabi Tel Aviv în Cupa Toto, scor 1-3
Antal, care și-a reziliat contractul cu Genclerbirligi și a jucat în retur la Beitar Ierusalim, e al treilea jucător român care a semnat cu Hapoel. Mihai Pintilii, care a venit primul și a fost numit deja căpitan al echipei n-a jucat în meciul de aseară pentru că nu i-a venit cartea verde, și Claudiu Bumba, care a debutat promițător jucînd 76 de minute, fiind înlocuit din cauza unei mici accidentări.
Ieri a semnat și fundașul central grec Loukas Vyntra (34 de ani), acesta fiind ales după ce Gabi Tamaș a refuzat oferta israelienilor.


