INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

Blestem la 11 metri » Foştii stelişti Matei şi Bicfalvi au ratat două penaltyuri la Volin

Matei a înscris primul gol al Volin în 466 de minute de campionat

Articol de - Publicat luni, 25 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 24 noiembrie 2013 21:52

Volin Luţk a avut 2-0 la pauză în deplasarea de la Simferopol. Dar Tavria lui Burdujan a egalat în ultimul minut.

O zi ce va fi imposibil de uitat pentru cei doi români. Cînd Florentin Matei a intrat pe teren lîngă Eric Bicfalvi, după o jumătate de oră de joc, era 1-0 pentru Volin. Opt minute mai tîrziu, penalty pentru oaspeţi la Simferopol.

A bătut Bicfalvi şi a ratat. Peste 7 minute, gol Matei. Tavria - Volin 0-2.
În minutul 50, Burdujan a apărut şi el la gazde, care au redus scorul (60). Însă Volin a mai avut o ocazie să decidă partida.

În minutul 82, altă lovitură de pedeapsă în favoarea echipei din Luţk. Bicfalvi fusese înlocuit la pauză, Matei şi-a asumat rolul executantului. Şi încă o ratare! Ar fi fost 1-3. N-a fost. Iar în ultimele secunde, argentinianul Ruben Gomez a egalat. 2-2.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gest HULIGANIC în Giulești » Atac îngrozitor la adresa siguranței presei! Jurnalist bruscat de un impresar care purta o legitimație a clubului din Superligă: „Dormiți!”
S-a întâmplat fix lucrul care l-a scos din sărite pe Șucu: „Nu pot accepta așa ceva!”
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”

Cosmin Olăroiu nu ne vrea în UE, Ion Țiriac nu ne vrea în NATO! Declarații controversate în studioul GSP: „Sunt stupefiat! Nu-mi trebuie bază militară! Știți ce ar merge, în schimb?”

Ce-a pățit soția fotbalistului când a ajuns în Botoșani? „S-a dus la mall în Iași, o sută de kilometri, și ne-a spus: «Mamă, ce oraș mare»!”