INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

FOTO+VIDEO Cagliari - Parma 4-3 » Meci INCREDIBIL! Două goluri marcate în prelungiri + Răzvan Marin și Dennis Man au înscris

Cagliari - Parma. Antrenorul l-a scos în evidență pe Dennis Man: „De când a venit, a avut o creștere exponențială” +13   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 aprilie 2021 21:45 / Actualizat sambata, 17 aprilie 2021 23:52

Cagliari a învins-o incredibil pe Parma, scor 4-3, în etapa #31 din Serie A. Răzvan Marin a marcat pentru gazde, la fel și Dennis Man în contul „cruciaților”!

• Răzvan Marin (Cagliari) și Dennis Man (Parma) au început partida din primul minut. Doar mijlocașul lui Semplici a rămas pe teren până la final, Man fiind înlocuit în minutul 72.
  • Valentin Mihăilă a fost introdus după pauză de D'Aversa.

Programul rundei #31 din Serie A

În minutul 90, Parma conducea cu 3-2 și se pregătea să câștige. Doar că echipa lui Marin a izbutit o revenire fabuloasă, cu două goluri reușite în prelungiri.

Cagliari - Parma 4-3 » Dennis Man și Răzvan Marin au marcat în thriller-ul din Serie A

• min. 5: Parma deschide scorul după un corner. Pezzella așteaptă pe respingere și îl învinge pe Vicario cu un voleu din marginea careului
  • min. 31: Cornelius deviază cu capul, pe spate, pentru Kucka, iar slovacul nu iartă din apropiere
  • min. 39: Cagliari dă primele semne de viață chiar înainte de pauză, prin reușita lui Pavoletti: „cap” la colțul lung
  • min. 59: GOL DENNIS MAN! Românul interceptează un balon în ultima treime adversă, pătrunde și trage de la 17 metri, în diagonală, direct în plasa laterală! E al doilea gol reușit de fostul golgeter al lui FCSB în Serie A
  • min. 66: GOL RĂZVAN MARIN! Seara românilor în Sardinia! Marin, avertizat în prima repriză, reduce din ecart cu un trasor violent din buza lui „16”, la firul ierbii
  • min. 90+2: Pereiro egalează în prelungiri, se anunță un final incendiar
  • min. 90+4: NEVEROSIMIL! Cagliari marchează prin Alberto Cerri și își adjudecă toate punctele!
+9 FOTO

Cagliari și Parma rămân la retrogradare: clasamentul actualizat

Cagliari - Parma 4-3

Cagliari - Parma, echipele de start

CAGLIARI: Vicario - Rugani, Godin, Carboni - Zappa, Marin, Nainggolan, Duncan, Nandez - Pavoletti, Joao Pedro
Rezerve: Aresti - Asamoah, Calabresi, Ceppitelli, Cerri, Ciocci, Deiola, Klavan, Lykogiannis, Pereiro, Simeone, Walukiewicz
Antrenor: Leonardo Semplici

PARMA: Sepe - Busi, Bani, Osorio, Pezzella - Grassi, Brugman, Kurtic - Man, Cornelius, Kucka
Rezerve: Colombi - Alves, Brunetta, Busi, Camara, Dierckx, Gervinho, Mihăilă, Pelle, Sohm, Traore, Valenti
Antrenor: Roberto D'Aversa

Citește mai multe știri de actualitate:

Cu Alexandru Mitriță integralist, Laurențiu Reghecampf a fost învins clar la debutul pe banca lui Al Ahli

Ianis Hagi a prins aripi după primul gol la echipa națională: „Voi încerca să calific România la o Cupă Mondială sau un Campionat European”

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului