INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SCOȚIA

FOTO Ianis Hagi, gol de mare atacant pentru Rangers! Campioana Scoției s-a încurcat pe terenul lui Aberdeen

Articol de GSP - Publicat marti, 18 ianuarie 2022 23:50 / Actualizat miercuri, 19 ianuarie 2022 00:00

Ianis Hagi (23 de ani) a deschis scorul în meciul pe care Rangers l-a încheiat la egalitate cu Aberdeen, scor 1-1, în runda cu numărul 21 a primei ligi din Scoția.

Ianis Hagi și-a câștigat postul de titular sub comanda lui Giovanni van Bronckhorst. Internaționalul român a fost trimis din primul minut pentru a patra partidă la rând și nu a dezamăgit.

Mario Marinică, aproape de istorie la Cupa Africii pe Națiuni » Malawi poate să ajungă în „optimi” prin tragere la sorți!
Cupa Africii

Ianis Hagi, gol în Aberdeen - Rangers

În minutul 23 al deplasării cu Aberdeen, Ianis Hagi s-a demarcat excelent, a scăpat din marcajul apărătorilor centrali adverși, ca un vârf veritabil, și a reluat din câțiva metri o centrare perfectă venită de la Ryan Kent.

75 de zileau trecut de la ultimul gol marcat de Ianis Hagi pentru Rangers, în deplasarea cu Brondby, scor 1-1

Pentru Ianis este a patra reușită stagională, doar a doua din campionat. A mai punctat în Cupa Ligii și în Europa League. Internaționalul român a fost înlocuit cu zambianul Fashion Sakala, în minutul 78. Tabela arăta în acel moment scorul de 1-1, după penalty-ul transformat de Lewis Ferguson.

+2 FOTO

Rangers rămâne lider în prima ligă a Scoției. Are 52 de puncte, un avans de 4 lungimi față de marea rivală Celtic. Aberdeen rămâne pe poziția a 6-a, ultima care asigură accederea în play-off.

Newcastle, acord cu Real Madrid pentru transferul lui Hazard » Cum a răspuns starul belgian

FOTO Meciul lui Șumudică cu formația lui Toșca și Maxim, amânat » Scandal la pauză: Șumi a fost eliminat!

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga