INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Meci nebun pentru Mirel Rădoi în Arabia Saudită » 4 goluri marcate într-un interval de 9 minute!

Articol de - Publicat joi, 16 februarie 2023 21:39 / Actualizat joi, 16 februarie 2023 21:39

Al-Tai FC, formația pregătită de Mirel Rădoi (41 de ani) în Arabia Saudită, a remizat pe terenul lui Al-Adalh, scor 2-2, într-un meci din runda cu numărul 17 a campionatului.

Mirel Rădoi rămâne cu o singură victorie în primele patru partide pe banca lui Al-Tai. Astăzi, echipa fostului selecționer s-a încurcat pe terenul penultimei clasate.

Cum arată Marian Iancu după 8 ani de închisoare: „Aveam 140 de kilograme și am ieșit cu 104! N-am plâns niciodată”
PRIETENII LUI OVIDIU

Mirel Rădoi, remiză în Arabia Saudită

Gazdele au deschis scorul în minutul 59, prin Gonzales. Al-Tai a reacționat imediat, iar Knowledge Musona, vârful din Zimbabwe, a egalat cu un șut de la marginea careului de 16 metri.

În minutul 65, oaspeții au reușit chiar să treacă în avantaj. Mukhtar Ali nu a lovit perfect mingea, dar portarul advers a plonjat întârziat și a privit cum plasa este din nou scuturată. Rezultatul final, 2-2, a fost stabilit de Marcus Antonsson în minutul 68.

Formația pregătită de Mirel Rădoi a strâns 22 de puncte în primele 18 runde și ocupă locul 8. Este departe de podium, dar are și un avans consistent, 9 lungimi, față de zona retrogradării.

Următorul meci al lui Al-Tai este programat pe 2 martie, în deplsare, cu Al-Fateh.

VIDEO. Mirel Rădoi explică problema mentalității din fotbalul românesc: „Am fost învățați să facem lucruri de frică!”

FOTO Emoționant! Scenografie impresionantă realizată de turci la duelul din Conference League, după cutremurele devastatoare care au lovit țara

Criză la PSG » Mesaj puternic transmis de tatăl lui Messi, astăzi, la plecarea din Barcelona

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga