INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  DECISIV

Neaga a adus victoria lui Neftci Baku, în play-off-ul din Azerbaidjan

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 martie 2010 00:00

Adrian Neaga (30 de ani) a marcat unicul gol al partidei pe care echipa sa, Neftci Baku, a câştigat-o azi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), în faţa formaţiei FK Baku, într-un meci din etapa a II-a a play-off-ului campionatului Azerbaidjanului, a informat Mediafax.

Atacantul român a înscris în minutul 13.

În urma acestei victorii, Neftci Baku a urcat pe locul trei în clasament, cu 15 puncte, la trei puncte în urma liderului Kazar Lankaran.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Patronul din Superliga îl vrea pe jucătorul făcut praf de Gigi Becali: „L-aș lua oricând de la FCSB”
În plin divorț, soția lui Bogdan Vasiliu, rapidistul reținut de DNA, a transmis un mesaj neașteptat: „Mi-am făcut duș, m-am fardat...”
Stiri extrasport
Surpriză! Dan Petrescu l-a ales pe înlocuitorul lui Louis Munteanu! A jucat doar 144 de minute în acest sezon

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”