INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FC SION - FC LUZERN 3-0

Primul gol la Sion pentru Herea » Românul a dat şi un assist în victoria cu 3-0 contra lui FC Luzern

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 02 noiembrie 2013 22:52

Echipa la care evoluează fostul jucător rapidist Ovidiu Herea a învins cu scorul de 3-0 ocupanta locului 3 în prima ligă elveţiană, FC Luzern.

Sion a deschis scorul prin Assifuah ('3). Mijlocaşul român de 28 de ani a intrat în minutul 65 şi a marcat primul gol în tricoul lui FC Sion în minutul 72, dintr-o lovitură de la 11 metri obţinută tot de el. Opt minute mai tîrziu, Herea a pasat decisiv la golul lui Vidosic.

Oaspeţii au evoluat cu un om în minus din minutul 71

FC Luzern ocupă poziţia a 3-a în clasamentul primei ligi elveţiene, cu 22 de puncte, în timp ce FC Sion e pe 8, cu 14 puncte.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Scandal în toată regula! Nicolae Dică, atac dezlănțuit la adresa omului cu banii de la FC Argeș: „Domnu’ milionar, ia CV-ul să vezi ce a făcut Dică!”