INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CAGLIARI

REZUMATUL VIDEO Răzvan Marin, după ce a înscris în meciul împotriva lui Dennis Man și Valentin Mihăilă: „Caracter!”

Răzvan Marin./ Foto: Imago Images

Articol de - Publicat marti, 01 octombrie 2024, 09:47 / Actualizat marti, 01 octombrie 2024 11:27

Răzvan Marin (28 de ani), mijlocașul de la Cagliari, a vorbit la finalul meciului cu Parma, câștigat de echipa sa cu scorul de 3-2.

Luni seară a avut loc „duelul românilor” în Serie A. Dennis Man și Valentin Mihăilă au jucat pentru Parma, iar în echipa adversă a fost Răzvan Marin.

Italienii, la picioarele lui Dennis Man și Răzvan Marin: „Necruțător” / „Capodoperă de gol” » Notele primite de cei 3 români
ITALIA

Răzvan Marin a fost introdus în teren în minutul 83, în timp ce Dennis Man a jucat toate cele 90 de minute, iar Valentin Mihăilă a fost titular, însă a fost schimbat la pauză.

Dennis Man a înscris un gol pentru echipa sa în minutul 62, iar 13 minute mai târziu a venit și reușita lui Răzvan Marin.

Declarația lui Răzvan Marin la finalul meciului

Răzvan Marin a fost foarte fericit pentru victoria obținută de echipa sau și a afirmat că avea nevoie de acest meci pentru a reveni pe drumul cel bun.

„Sincer, performanțele nu au lipsit niciodată și ne simțeam liniștiți. Doar împotriva lui Empoli am avut câteva dificultăți, astăzi ne-am revenit după o săptămână grea de cantonament. Aveam nevoie de un meci prin care să ne deblocăm pentru a reveni pe drumul cel bun, suntem foarte fericiți.

Frică după 2-2? De fapt, am demonstrat caracter, după golul meu a fost șansa pentru 1-3 cu Gaetano față în față cu portarul. Suntem un grup unit, ne doream cu tărie să adăugăm trei puncte în clasamentul nostru", a declarat Răzvan Marin, potrivit celor de la Tuttomercatoweb.

Răzvan Marin este jucătorul lui Cagliari din 2021, însă a mai fost împrumutat și la Empoli în această perioadă.

În acest moment Cagliari este pe locul 17 în Serie A, iar Parma, care este și nou-promovată, este cu două poziții mai sus, dar cu puncte egale.

VIDEO. Golurile lui Dennis Man și Răzvan Marin în Parma - Cagliari

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Unde a dispărut internaționalul de tineret din Superliga, despre care toată lumea vorbea în aprilie? „Își bat joc de mine!”
Transfer chiar înainte de Botoșani - Rapid: au adus un fost campion ca să-i scape de gafeur!

„E un fel de Sorana Cîrstea” » Din părinți români, un talent german a ales să se antreneze în România: „Mi-am dat seama că are mare potențial”

Ioan Varga a răbufnit la adresa jucătorilor lui CFR Cluj într-o discuție cu GSP: „Le dai bani și își bat joc de tine?!” » Anunță o măsură extraordinară: „Vom cumpăra o tehnologie din care să aflăm dacă jucătorii pierd nopțile”