Comentarii (46)
sandiego
sandiego  •  15 August 2024, 16:16

se stie ca olaru cade foarte usor, ba chiar se arunca voit, iar apoi cere penalty sau lovitura libera; se stie de asemenea ca arbitrii romani fluiera foarte usor, in special in favoarea echipelor mai bine cotate; e suficient sa-l calce pe unul pe siret si primeste penalty, asa ca unii s-au invatat prost; gigi trebuie sa schimbe mai mult de jumatate de echipa ca sa ajunga in grupe la campions league.

freddy
freddy  •  15 August 2024, 14:19

"lasitate caleidoscopila" " Suntem programați să trăim viitorul anterior." Sa mor io... Ce a vrut sa zică autorul. Ca zici ca ți a plăcut.

freddy
freddy  •  15 August 2024, 14:12

Partikip!

francescoli1974
francescoli1974  •  15 August 2024, 14:06

La Real-Atalanta,aseară, 2 min de prelungiri,ce ziceți, dragi fecesebisti?și au fost 10 schimbări,toate după pauză.

francescoli1974  •  15 August 2024, 14:04
Postat de Cristian73 pe 15 August 2024, 13:03

Am spus de mult timp că gsp.ro va ajunge o caricatură media! În disperare de cauză(pt că au rămas doar ***) conducerea trustului angajează pe bandă rulantă tot felul de păcălici, paraleli total cu gazetăria sportivă! Articolul de mai sus este un alt exemplu de diletantism crunt. Individul(cred că nimeni nu l cunoaște pe ăsta) aruncă cu noroi, fără pic de obiectivitate. E clar că s-a uitat la alt meci! Dar așa le trebuie ăstora din conducere, dacă angajează toți neaveniții cu facultatea făcută la Fieni!

Lipsiți total de obiectivitate,toți fecesebistii!Ați fost conduși cu 3-0 după 37 min,ați dat golul 2 norocos,în min 85 și vreți calificarea, cu simulări penibile ca în liga 1,cu Olaru în prim plan?Fotbalul se joacă pe goluri,iar scorul general a fost 4-3.Pentru cei mai buni,cehii.

itu52
itu52  •  15 August 2024, 14:01

Da, Albă ca Zăpada pogorâtă de la Praga, s-a-nverzit când oglinda stăpânului i-a arătat adevărata față și a spart-o. A fost aproape de virtuți, dar ne-a programat viitorul la robinetul posterior. Nu ne place damful, dar Neadevărul este vectorul nostru pe bulevardul Minciunii. Aici bancurile lucrului neserios ocolesc munca, meritocrația și aleargă după mizilic. Gândirea de mizilic a unui mare afacerist român ne arată dimensiunea din confruntările noastre internaționale de tot soiul, ne plasează în zona „așa nu” a evoluției. Vorba fariseului - Cu Dumezeu înainte!

francescoli1974  •  15 August 2024, 14:01
Postat de mogosoaia pe 14 August 2024, 20:19

Jalnici cei din teren, din studiouri, din birouri, etc. Excelent articol.

Cu acest cântat în,strună, gen Craciunescu (lipsit total de obiectivitate),moderatorii din studiourile TV, etc nu ai cum să progresezi,vezi mereu altceva și nu neapărat ceea ce trebuie pentru a corecta,trist dar adevărat. Jucați fotbal și marcați goluri doar asa vă puteți califica, bineînțeles mai mult decât adversarul.E simplu.

francescoli1974  •  15 August 2024, 13:54
Postat de Numeuser pe 15 August 2024, 11:03

Nu înțeleg cum de jurnaliștii se miră de anomaliile petrecute la echipa asta de atâția ani, deși tot ei le susțin tacit prin promovarea agresivă care i se face fcsb-ului.

Au scăpat ieftin nu meritau calificarea,au dat golul 2 norocos și ar fi vrut ca meciul să dureze încă 10-15 min,să egaleze.

francescoli1974  •  15 August 2024, 13:51

Aseară, la Varșovia în Supercupa Europei arbitrul a dat 2 min de prelungiri chiar dacă s-au făcut 10 schimbări în a doua repriză, nu vă lamentati și jucați fotbal, în oricare repriză nu ați jucat iar în a doua ați vrut să îngrășați porcul în ajun.